Problem z Neostrada


(piotr.335) #1

Witam. Mam problem odnosnie Neostrady. Co jakis czas podczas wlaczania Neostrady wyswietla mi Norton alert ze plik-- ComComp.exe --próbuje łączyc sie z inernetem. Ryzyko wysokie i zaleca blokowanie. Podaje ścieszke C\Program Files\Neostrada.TP. nawet jesli go zablokuje NEO i tak łączy sie z netem. Po paru dniach alert ukazuje sie ponownie. Czy ktos wie co to jest za plik?? I dlaczego chce sie łączyć z netem??


(El Presidento) #2

Łączysz się przez aplikację dostępową neostrady, a proces ComComp.exe , jest to proces neostrady nic szkodliwegom powinieneś zezwolić na łączenie.

P.S Proponuję usunięcie aplikacji TP i skonfigurować Neostradę jako połączenie Diul-up:

Konfiguracja Neostrady


Start=>> Programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator Nowego polaczenia


Polaczenie z Internetem=>> Konfiguruj moje polaczenie recznie=>> Polacz uzywajac modemu telefonicznego


Nazwa uslugodawcy internetowego=>> dowolna

Numer telefonu=>> *

Nazwa użytkownika=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

Haslo=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

Pamiętaj aby nie usuwać sterowników od modemu


(boczi) #3

Jest to składnik sterowników do Neostrady stworzonych przez Wanadoo. Instalacja oprogramowania Neostrada TP nie jest wymagana do poprawnego działania tej usługi. Wystarczy stworzyć samo połączenie internetowe i zainstalować opcjonalnie Autoconnect. http://www.neostrada.info http://www.turbokrecik.org - a proces ComComp jest tylko częścią oprogramowania, więc pewnie jakiś proces umożliwia działanie NEO. Zezwalaj - dopuść ten proces. http://www.liutilities.com/products/win ... y/ComComp/


(piotr.335) #4

Dzwonilem do Neostrady to mi powiedzieli ze ten plik nie powinien sie łączyć z internetem. A jesli sie łączy to najprawdopodobnie jest zawirusowany. Taka dostalem odpowiedz. Skanowalem dysk Ad-awarem i Nortonem Internet sekurity 2006 ale nic nie znalazł.


(boczi) #5

Nie musisz się niczego obawiać. Skoro taki plik umieszczają w swoich sterownikach, to powinien być nieszkodliwy i nie powinno być zależności, czy powinien się łączyć czy nie. Nic nie znalazły - jest w porządku i nie ma problemu.


(piotr.335) #6

OK. Serdecznie dziekuje za pomoc i życze milej niedzieli


(Jem Mirabelki) #7

ja też mam Neo. i teć mam plik ComComp.exe i nic sie nie dzieje :slight_smile:


(piotr.335) #8

Dalej nie wiem jak to zrobic bo w innym poscie znalazlem to...

http://neostrada.info/instalacja.php?id=winxp

Pod tym linkiem konfiguracja wyglada inaczej. Mam zaznaczy - polacz z modemem czy polacz uzywajac polaczenia szerokopasmowego??


(El Presidento) #9

Połączenie Szerokopasmowe, przeprowadz proces instalacji wg. znalezione linka.

Faktycznie w instrukcji która podałem jest błąd, chodż na takich ustawieniach tez bedzie działąć.


(piotr.335) #10

OK. Dzieki

Złączono Posta : 03.04.2006 (Pon) 16:34

Przeprowadzilem konfiguracje NEOSTRADY.TP wg. linka

http://neostrada.info/instalacja.php?id=winxp

Ustanowilem polaczenie szerokopasmowe. Ale przy próbie polączenia wyświetla sie komunikat---- błąd 769, Określony adres docelowy jest nieprawidlowy lub serwer dostępu zdalnego nie działa. Sprawdz adres docelowy i spróbuj ponownie----

Nie bardzo rozumiem o jaki adres chodzi?? Nazwa użytkownika i hasło są poprawne. Czy ktos moze mi pomóc o jaki adres docelowy chodzi??