Problem z Neostrada

Witam. Mam problem odnosnie Neostrady. Co jakis czas podczas wlaczania Neostrady wyswietla mi Norton alert ze plik-- ComComp.exe --próbuje łączyc sie z inernetem. Ryzyko wysokie i zaleca blokowanie. Podaje ścieszke C\Program Files\Neostrada.TP. nawet jesli go zablokuje NEO i tak łączy sie z netem. Po paru dniach alert ukazuje sie ponownie. Czy ktos wie co to jest za plik?? I dlaczego chce sie łączyć z netem??

Łączysz się przez aplikację dostępową neostrady, a proces ComComp.exe , jest to proces neostrady nic szkodliwegom powinieneś zezwolić na łączenie.

P.S Proponuję usunięcie aplikacji TP i skonfigurować Neostradę jako połączenie Diul-up:

Konfiguracja Neostrady


Start=>> Programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator Nowego polaczenia


Polaczenie z Internetem=>> Konfiguruj moje polaczenie recznie=>> Polacz uzywajac modemu telefonicznego


Nazwa uslugodawcy internetowego=>> dowolna

Numer telefonu=>> *

Nazwa użytkownika=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

Haslo=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

Pamiętaj aby nie usuwać sterowników od modemu

Jest to składnik sterowników do Neostrady stworzonych przez Wanadoo. Instalacja oprogramowania Neostrada TP nie jest wymagana do poprawnego działania tej usługi. Wystarczy stworzyć samo połączenie internetowe i zainstalować opcjonalnie Autoconnect. http://www.neostrada.info http://www.turbokrecik.org - a proces ComComp jest tylko częścią oprogramowania, więc pewnie jakiś proces umożliwia działanie NEO. Zezwalaj - dopuść ten proces. http://www.liutilities.com/products/win … y/ComComp/

Dzwonilem do Neostrady to mi powiedzieli ze ten plik nie powinien sie łączyć z internetem. A jesli sie łączy to najprawdopodobnie jest zawirusowany. Taka dostalem odpowiedz. Skanowalem dysk Ad-awarem i Nortonem Internet sekurity 2006 ale nic nie znalazł.

Nie musisz się niczego obawiać. Skoro taki plik umieszczają w swoich sterownikach, to powinien być nieszkodliwy i nie powinno być zależności, czy powinien się łączyć czy nie. Nic nie znalazły - jest w porządku i nie ma problemu.

OK. Serdecznie dziekuje za pomoc i życze milej niedzieli

ja też mam Neo. i teć mam plik ComComp.exe i nic sie nie dzieje :slight_smile:

Dalej nie wiem jak to zrobic bo w innym poscie znalazlem to…

http://neostrada.info/instalacja.php?id=winxp

Pod tym linkiem konfiguracja wyglada inaczej. Mam zaznaczy - polacz z modemem czy polacz uzywajac polaczenia szerokopasmowego??

Połączenie Szerokopasmowe, przeprowadz proces instalacji wg. znalezione linka.

Faktycznie w instrukcji która podałem jest błąd, chodż na takich ustawieniach tez bedzie działąć.

OK. Dzieki

Złączono Posta : 03.04.2006 (Pon) 16:34

Przeprowadzilem konfiguracje NEOSTRADY.TP wg. linka

http://neostrada.info/instalacja.php?id=winxp

Ustanowilem polaczenie szerokopasmowe. Ale przy próbie polączenia wyświetla sie komunikat---- błąd 769, Określony adres docelowy jest nieprawidlowy lub serwer dostępu zdalnego nie działa. Sprawdz adres docelowy i spróbuj ponownie----

Nie bardzo rozumiem o jaki adres chodzi?? Nazwa użytkownika i hasło są poprawne. Czy ktos moze mi pomóc o jaki adres docelowy chodzi??