Problem z Nero - needs windows orginal WNASPI32.DLL

witam,

posypało mi się Nero, wyrzuciło komunikat błędu “bad or missing system needs windows orginal WNASPI32.DLL”

Odinstalowałem program, zainstalowałem jeszcze raz i cały czas ten sam komunikat. Ktoś wie o co chodzi i jak temu zaradzić?

Nero Express 6, Win XP, wczesniej program działał bez problemu - teraz padł

Od instaluj nero usuń wszystkie pliki i wyczyść rejestr.Wystarczy regedit :slight_smile:

Odinstalowałem Nero, usunałem pliki, rejestr przeczesałem RegEditem już wczesniej. Cały czas to samo.

Marco , pobierz i zainstaluj ASPI Driver (kliknij na przycisk Download , następnie na dole strony zaznacz “Yes” i kliknij na I agree and answer truthfully , następnie przycisk Primary ).

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

To znaczy że co? Działało wcześniej i nagle przestało działać, czy też problem wystapił przy pierwszej instalacji?

Jaka wersja programu?

Jaki masz system operacyjny?

Seba możesz mi powiedzieć co to za program? wczesniej go nie widziałem. Dorzucić go gdy Nero już siedzi czy wyczyścić, dać go i dopiero Nero?

Sprawdzę ten sposób jak dotrę do domu.

Dzieki

To sterowniki ASPI. Przeczytaj TUTAJ.

Możesz je zainstalować, gdy masz już Nero na dysku twardym.

Po instalacji sterowników ASPI uruchom ponownie komputer.

dzieki Seba, jak tylko dorwę się do tego kompa to to sprawdzę i dam znać co wynikło

Marco , jednak, gdyby instalacja sterowników ASPI nie pomogła, to pobierz plik WNASPI32.DLL STĄD, wypakuj zawartość archiwum i plik WNASPI32.DLL wklej do lokalizacji: C:\Windows\System32.

Uruchom ponownie komputer.

A może tk inny program do nagrywania byś przetestował przynajmniej byśmy wiedzie czy to nero ma problem czy wszystkie programy to by oznaczało brak sterownika