Problem z nero7

(Tom1313) #1

Witam.Mam problem.Po zainstalowaniu Nero7 zaginal mi naped dvd comnbo.Odinstalowalem nero,przywrocilem system ale niestety system widzi naped lecz nie czyta plyt.Co zrobic.? *komp sony vaio pcg zxtp , proc pentim 4 , naped matshita

(D Ark) #2

Prawdopodobnie napęd ‘padł’, lub Nero uszkodził firmware (raz tak mialem).

Jesli pierwszy ptzypadek to nie do odratowania, jesli drugi, to jest nadzieja jesli to napęd LiteOn.

(Kacper1983) #3

Masz pełną wersję Nero czy od jakiejś nagrywarki? Bo jeśli Nero jest od LG, Samsunga czy innej to może nie chodzić z napędami innych firm

(Tom1313) #4

to jest naped panasonica . jak mozna wgrac nowy firmware.dodam ze w biosie nie widzi napedu i nie mozna zabotowsac sie z cd

Złączono Posta : 13.03.2006 (Pon) 20:17

mam pelnego nero 7

(Kacper1983) #5

No to wygląda na to, że padł napęd i upgrade firmware nic nie da (bo jak updatować coś czego nie widać ;))

(Tom1313) #6

a jak bym wgral nowy bios?czy to cos da?

(Kacper1983) #7

Nie. Jeśli komputer chodzi ci dobrze a nie widzi tylko napędu to raczej nie jest to wina biosu. Sprawdź jeszcze raz czy wszystko jest dobrze podłączone, wymień taśmę i ew. ustaw nagryware jako master (spotkałem się z problemem, że przy jednym napędzie podłączonym do taśmy trzeba było jako master ustwić inaczej za cholere komp go nie widział)

(Tom1313) #8

wszystko fajnie tylko to jest notebook sony vaio pcg z1xtp

(Kacper1983) #9

uhh faktycznie, nie zauważyłem. Wobec tego pozostaje ci raczej wymiana napędu

(Tom1313) #10

ale system naped widzi.

(D Ark) #11

Napęd prawdopodobnie juz do niczego się nie nadaje, mój kumpel miał LiteOna z takimi samymi objawami, nawet wgranie nowego firmwaru nie pomogło. Jesli jednak chcesz to zanies go do serwisu, tam go dokladnie sprawdzą.

(Tom1313) #12

OKI DZIEKI