Problem z nero7

Witam.Mam problem.Po zainstalowaniu Nero7 zaginal mi naped dvd comnbo.Odinstalowalem nero,przywrocilem system ale niestety system widzi naped lecz nie czyta plyt.Co zrobic.? *komp sony vaio pcg zxtp , proc pentim 4 , naped matshita

Prawdopodobnie napęd ‘padł’, lub Nero uszkodził firmware (raz tak mialem).

Jesli pierwszy ptzypadek to nie do odratowania, jesli drugi, to jest nadzieja jesli to napęd LiteOn.

Masz pełną wersję Nero czy od jakiejś nagrywarki? Bo jeśli Nero jest od LG, Samsunga czy innej to może nie chodzić z napędami innych firm

to jest naped panasonica . jak mozna wgrac nowy firmware.dodam ze w biosie nie widzi napedu i nie mozna zabotowsac sie z cd

Złączono Posta : 13.03.2006 (Pon) 20:17

mam pelnego nero 7

No to wygląda na to, że padł napęd i upgrade firmware nic nie da (bo jak updatować coś czego nie widać ;))

a jak bym wgral nowy bios?czy to cos da?

Nie. Jeśli komputer chodzi ci dobrze a nie widzi tylko napędu to raczej nie jest to wina biosu. Sprawdź jeszcze raz czy wszystko jest dobrze podłączone, wymień taśmę i ew. ustaw nagryware jako master (spotkałem się z problemem, że przy jednym napędzie podłączonym do taśmy trzeba było jako master ustwić inaczej za cholere komp go nie widział)

wszystko fajnie tylko to jest notebook sony vaio pcg z1xtp

uhh faktycznie, nie zauważyłem. Wobec tego pozostaje ci raczej wymiana napędu

ale system naped widzi.

Napęd prawdopodobnie juz do niczego się nie nadaje, mój kumpel miał LiteOna z takimi samymi objawami, nawet wgranie nowego firmwaru nie pomogło. Jesli jednak chcesz to zanies go do serwisu, tam go dokladnie sprawdzą.

OKI DZIEKI