Problem z .NET Framework 2.0

Witam, od dłuższego czasu nie mogę uporać się z problemami mojego systemu operacyjnego. Jakimś cudem “odinstalowałem(?)” NET Framework 2.0, który rzekomo jest częścią systemu operacyjnego. Wszystko się sprowadza do kilku screenów:

Przy próbie włączenia aplikacji:

2d0m4au.jpg

Przy próbie instalacji .NET Framework 2.0:

jtw9dc.jpg

Wiele serwisów proponuje wejść w “Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”, niestety i ten aplet zawodzi pustym okienkiem:

bgxqhh.jpg

I tu czekam na pomoc z Waszej strony ,ponieważ nie mogę uruchamiać wielu aplikacji (panel zarządzania grafiką, ustawienia niektórych gier np. demo fifa11 ) Pozdrawiam.

Spróbuj spod uruchomionego Windowsa uruchomić instalator, i wybrać mu uaktualnienie. Opcja ta spowoduje wrzucenie od nowa systemu(więc też być może zainstaluje frame work’a) bez utraty danych i konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Możesz też po prostu spróbować przywrócić system przy użyciu narzędzia “przywracanie systemu”. Jeżeli oba sposoby zawiodą, spróbuj wgrać np. wersję 3.5. Jeżeli to również nie pomoże, to niestety raczej zostaje ponowna instalacja systemu.

Sprawdź w folderze C:\Windows\Microsoft.NET\Framework czy jest folder v2.0.50727 jak nie ma no to może go tam po prostu umieść ,wstawiam Ci mój http://www21.zippyshare.com/v/39344412/file.html . przechwytywaniemk.th.jpg

Co do funkcji Windows to sprawdź czy jest plik OptionalFeatures.exe w folderze System32 oraz OptionalFeatures.exe.mui ,wpisz po prostu optional w wyszukiwaniu w Sys32,jeżeli nie uruchom wiersz polecenia jako admin i wpisz

sfc /scannow

enter podaj info po 100% wykonania akcji.

Jest tam folder, jednak podmieniając pliki, niektóre nie chcą się zgrać, sfc/ scannow robiłem już ze 3 razy. OptionalFeatures.exe znajduje się w System32 ,a OptionalFeatures.exe.mui w System32/pl-PL.

EDIT:

Nie wyświetla się już błąd, jednak każdy proces wykorzustujący NET FRAMEWORK przestaje odpowiadać, spróbuje zrestartować system ,żeby przeładował pliki.

EDIT2:

Po restarcie dalej to samo. Screen:

2e1vl1w.jpg

Jakiś pomysł jak podmienić wszystkie pliki ?

Sprawdź usługę Instalator modułów systemu Windows czy jest ustawiona na ręczny ,jak nie to tak ustaw i sprawdź te funkcje windows czy działają.

Jest ustawiona na ręczny. Które funkcje windows ?

Mam jedno rozwiązanie :slight_smile: Pobierz ten http://www.thewindowsclub.com/fixwin-sc … dows-fixes program > zakładka System tools > kliknij fix przy ostatniej opcji

fixwin-tools-600x420.png

No, to teraz mnie zadziwiło. Próbowałem wcześniej z tym programem i nie wyszło,a teraz się nawet nie włącza. Wyskakuje ,że przestał odpowiadać. Chyba ma to jakiś związek z tym frameworkiem i jak nie podmienię wszystkich plików to lipa chyba będzie.

:frowning: …No to próbuj tego co napisał Piotr92 , problem-net-framework-t414328.html#p2648556 .

Spróbuje coś z Windows Update, nie ma jakiegoś sposobu ,żeby wszystkie pliki jakoś “na siłę” wymienić ?

Jakiś komunikat wyskakuje ? Przy próbie podmiany.

Przy wymianie plików czy Windows Update ?

Przy próbie podmiany.

Chyba je zamieniłem z pomocą programu, Unlocker. Może inna wersja Frameworku mnie blokuje ? Mógłbyś mi napisać jakie posiadasz w tym folderze ?

Tak wygląda folder framework

A w dodaj usuń 3.5 SP 1 ,MS Net.Framework 4 Client Profile ,3.5 SP 1 PLK

Tym razem skaner konsolowy (sfc /scannow) coś znalazł, log strasznie długi daje go na inny serwis i resetuje system jak zalecił skaner. Widzę związek z Frameworkiem, oby zadziałało :]

Link do loga ( log ma ponad 4 mega, jeśli się nie uda wgram ): …

EDIT:

Success ! Wszystko działa jak należy, temat do zamknięcia.