Problem z NET Framework / Silverlight itp

Witam,

Ostatnio mam problem na całym komputerze i nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Otóż kilka miesięcy temu próbując zakutalizować Silverlighta wyskoczył mi błąd o niemożności zaktualizowania programu. Przeczytałem, że można odinstalować go i przeinstalować jeszcze raz. Po odinstalowaniu okazało się, że tak czy inaczej nie da się go przywrócic (czyściłem po programie rejestry itd.). Po krótkim czasie starania pomyślałem trudno jakoś dam rade bez Silverlighta.

 

Zaznaczę, że często wyskakiwały też błędy dotyczące NET Framework 4.0 więc wczoraj postanowiłem go odinstalować i znowu przeinstalować, ale zrobiło się to csamo co w przypadku Silverlighta. Próbowałem używać Microsoft Fix It, ale program również nie chce się zainstalować i wyskakuje błąd krytyczny podczas instalacji.

 

Nie wiem czy na tym forum użwa się jakiś logów więc jeśli trzeba zrobić to proszę mi napisać jakim programem i podeślę w następnym poście :slight_smile:

Usuń ręcznie informacje o instalacji tych programów z następujących kluczy Rejestru :

HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\ Products

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\ Products

 

http://forum.dobreprogramy.pl/net-framework-452-b%C5%82%C4%85d-krytyczny-t496723/

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-instalacja-oprogramowania-google-t506448/

Pierwszy klucz usunąłem, ale drugiego nie mogę znaleź.

 

Wyskakuje mi masa podfolderów i nie mogę znaleźć tam tego :) 

Może nie być , ale należy dokładnie sprawdzić . Zaznaczamy klucz  Products , F3 , wpisujemy : .NET  lub Siverlight, zaznaczamy Dane (tylko) , Znajdź następny , F3 - następny . Usuwamy cały klucz , a nie tylko podklucz :  InstallProperties .

6414876250E69FF3395387C6C7F05BEB

5BB756B66F29F54329C71594536C838B

Niby usunąłem wszystko, ale niestety ciągle ten sam błąd wyskuje. Do Silverlighta nie znalazłem kluczy

http://www.majorgeeks.com/files/details/microsoft_net_framework_cleanup_tool.html

Restart robiłeś ?

Silverlight da się zainstalować ?

Wszystko robiłem. Nic nie działa z tego :frowning:

W ukrytym folderze : C:\WINDOWS\INSTALLER znajdują się Pakiety Instalatora Windows (.msi) związane z .NET FRAMEWORK i SILVERLIGHT . Uruchom je i spróbuj odinstalować/zainstalować w/w programy , a jak się to nie uda to je usuń .  

A jak dowiedzieć się, który plik jest od NET i Silverlighta? Wszystkie mają nazwy zlożone tylko z liter i cyfer :slight_smile:

Najedź kursorem na plik i pokaże się jego opis lub Właściwości - Szczegóły . 

Ok. Usunąłem, bo nie dało się zainstalować (wyskakiwało “proszę uruchomić setup.exe”). Do Silverlighta nie było plików :slight_smile:

Spróbowałem jeszcze raz zainstalować, ale ciągle ten sam błąd…

Ja bym spróbował odnaleźć w Rejestrze wpisy (Klucze , Wartości , Dane) .NET FRAMEWORK 4.0 , 4.51 , 4.52 i je usunął .

Znalazłem jeden wpis “InfoTip” o danych “.NET Framework Assemblies”. Nie da się go usunąć, bo wyskakuje błąd “Nie można usunąć wszystkich podanych wartości”.

 

To chyba musi być jakiś większy problem

Sprawa uprawnień (konto ADMINISTRATORA) . Czasem trzeba zostać Właścicielem podkluczy i klucza , aby je usunąć .