Problem z netem a w zasadzie jego brak

Witam

Mam niestety problem z łączeniem z netem. Otóż od jakiegos czasu nie moge sie polaczyc z netem, a wygladalo to tak, ze byl zakupiony router i on wysylal sygnal na kilka kompow ale niestety spalił sie prawdopodobnie zasilacz i jak podłączam kompa bezsposrednio do modemu i probuje sie połączyc z netem to pokazuje mi w kompie ze wykryto tylko siec lokalna i to wszystko. Niewiem gdzie tkwi błąd bo net chodzi ale na kompie kolegi, ktory mnie odwiedza a na pozostalych kompach nie chce łapać. Na wszystkich jest ustawione na Połączenie lokalne (przez kabelek) i lipa. rozumiem ze na jednym ale zeby na 3 kompach to samo to cos jest tu nie tak. z tego co wiem to router sam generuje ID dla kazdego kompa osobno ale chyba po podłączeniu do modemu windows sam powinien znalesc ID i się łączyc z netem. Mam nadzieje ze w miare jasno przedstawilem problem, prosze o wyrozumiałość ale jest to dla mnie bardzo dziwne. Prosze o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam

Mysle, ze router podczas awarii uszkodzil wszytkie karty sieciowe w Twoich kompach.

Zamien w jedym z kompow jedna karte na druga 100 % sprawna i wszytko wyjdzie.

Pozdrawiam.