Problem z Netem w win Vista 5600 Proszę o pomoc


(system) #1

Witam.

Mam Viste 5600 i mam problem z połączeniem się z Internetem. Jak wejdę w control panel – network connections to mam tam ikonkę o nazwie local area connection i niżej “access to network a powinno być “access to network and internet”. Jak zrobic żeby było tam jeszcze internet?? Wszystkie opcje mam ustawione na auto tak jak w XP.

Mam router Asmax BR-604 i stałe łącze. Jak podłączę neta bez routera to net jest i mam napisane „access to network and Internet”

Bardzo proszę o pomoc. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:


(Matrix) #2

hehe wejdź na panel routera:

  1. Podłącz router do kompa sieciówka

  2. w IE wpisz: http://192.168.1.1 lub http://192.168.1.0

  3. ustaw swój adres MAC twojej karty sieciowej aby cie router rozpoznawał... a to że niepisze INTERNET to palec z tym.. resetnij kompa i powinno być OK :mrgreen:


(system) #3

Witam

Niestety jak wpisze podane adresy to nic się nie dzieje. Do skonfigurowania routera wpisuje http://10.10.10.1 ale tam jest wszystko dobrze bo na XP dziala wlasnie tak:):slight_smile: Przed chwilka zainstalowalem sterowniki do karty sieciowej z plytki dolaczonej do plyty glownej i chwilke po zakonczeniu instalacji wskoczyl mi internet:):slight_smile: ale po zrestartowaniu kompa znowu nie ma netu i tzreba robic to samo (instalowac k. sieciowa). W czym tkwi problem????

POMOCY


(Matrix) #4

hmm spróbuj zapisac (skopiowac dane serowniki do folderu C:\Windows\System32\Drivers\ z płytki CD :slight_smile: ) powinno byc OKI :wink: napisz czy Ci sie udało :slight_smile:


(system) #5

Skopiowałem, zrestartowałem kompa i DZIAŁA! !!

WIELKIE DZIĘKI xcracker!!

POZDRAWIAM:):slight_smile:


(Matrix) #6

Niema sprawy :slight_smile: Jakby co to wal >> 9816544 GG pomoge :slight_smile:

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 20:18

albo pytaj na forum :PP


(system) #7

Chyba przed wcześnie zaczołem się cieszyć :frowning: chwilke po napisaniu do Ciebie na forum znowu "zgasło" (net), po chwili znowu sie pojawił potem wogole nic i instalnolem znowu z plytki stery i dziala tylko co to ma wspolnego ze sobą?? moim zdaniem to przypadek ze raz mam neta a raz nie i to nie zalezy od tych sterownikow. (np teraz znowu nie mam netu).

Co zorbic??


(Matrix) #8

Hmmm ja myśle że wżuć te stery (przeważnie są to 3-4 pliki) skopuj je i wklej

potem wklej je na pulpit i zmien nazwe np. sterwonik.sys na sterownik1.sys wtedy powinno byc git ;] jaka to karta??