Problem z netem

Zobacz tu:

WinsockFix

Dziwne …

u mnie wszystko jest OK.

Może kliknij prawym przyciskiem myszy na link i daj

zapisz element docelowy jako…

Dzieki prezydent nawet o tym nie pomyslalem, squeet zrobilem to i net mi sie wylaczyl. To kliklem na te dwa komputerki w trayu i napraw i bylo dobrze. A teraz wszedlem tam w uruchom i wpsalem regedit i usunalem te dwa foldery winsock i winsock2 i teraz wogole mi net sie nie wlacza ani gg nic poprostu nie dziala co mam zrobic? Walsnie siedze u kumpla na kompie

A po co usuwałeś…

Narzędzie WinsockFix naprawia Ci połączenie. Wówczas restartujesz komputer, weryfikujesz ustawienia sieciowe (czy zgadza się brama, IP itp.). Dla mnie ewidentnie w systemie masz dwie karty sieciowe (jedna zintegrowana, włączona, na płycie głównej - druga na PCI), albo zmieniałeś karty sieciowe i nie odinstalowałeś poprzedniej…

To skoro było dobrze, to zrób ponownie tak samo, ale bez edycji rejestru. Rejestr edytujemy w ostateczności (robiąc wczesniej backup).

Kiedy używasz opcji napraw, odłącz Kerio. Ponad to wejdź w Konfigurację w zakładkę Ochrona sieci -> Zaufana strefa i zobacz, ile tam jest połączeń.

Ok zaraz tak zrobie, a odkad mam internet jakies 3lata to nie zmienialem karty sieciowej ciagle mam ta sama.

@Jimy pisałem Ci ze usuniecie tych dwoch wpsiów dotyczy sie usunieciem protokołów TCP/IP gdzie zainstaluj ten protokół

Problem jest nadal nie rozwiazalem go. Nie jjestem obeznany tak w programach i w kompie zebym umial jakies protokoly instalowac:-(

panel sterowania-> połączenie sieciowe-> właściwości Połączenia-> Zainstaluj-> Protokół Dodaj TCP/IP

Heh szkoda ze wczesniej na to nie wpadlem :roll: - zainstalowalem Opere i smiga bez problemu, hehe smieszne to troche dla mnie i nie umiem sobie tego wytlumaczyc ale ok po problemie.

Sory za klopot jesli taki byl z tym moim tematem

pozdro