Problem z niedziałającą kością pamięci DDR II firmy Kingston na płycie głównej Gigabyte GA-EP35-DS3L

Dzień dobry,

dzisiaj kupiłem używaną kość DDR II Kingston KVR533D2N4K2/2G o pamięci 2GB i po włożeniu kości albo nie ma sygnału BIOS’u i jest czarny ekran a diody na płycie głównej ciągle się świecą lub jest normalny sygnał BIOS’u czyli jedno piknięcie pojawia się pierwszy ekran ale tak jakby się na nim zawieszał ( http://pl.tinypic.com/r/2en4vt5/8 chiałem dodać przez załącznik ale wyskakuje że jest zbyt duży plik) i pomyślałem że jak wyjmę baterię na chwilę i ją włożę to coś pomoże ale dalszym ciągu jest to samo. Te objawy zależą w którym slocie jest włożona pamięć. Czy koś wie jak to zrobić aby działała ta pamięć u mnie bo jak sprawdzałem u kolegi to mu działa.

Moja konfiguracja komputera:

Płyta główna: Gigabyte GA-EP35-DS3L

Procesor: Intel Core-Quad Q8300

Karta graficzna: MSI Radeon R7 250

Pamięć RAM: 2GB

Zasilacz: Fortron 500W

barteczek

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Z tego co mi wiadomo Twoja płyta główna nie obsługuje kości 533. Działa od 667 w górę. Daj pamięć koledze któremu działa i zamów nową, szybszą.

czyli mam patrzeć na PC2-5300 i w górę?

Dokładnie.

i jeszcze jedno pytanie ta płyta nie powinna mieć problemu z obsługą kości pamięci która ma powyżej 1GB?

Nie, 2GB powinno śmigać bez większego problemu.