Problem z niedziałającymi głośnikami :(

Witam serdecznie!

 

Jestem tutaj nowa i nie wiem czy w dobrym miejscu proszę o pomoc! Ogólnie przeglądałam już tematy z moim problemem ale nic mi to nie pomogło…

Mianowicie chodzi o to, że po podłączeniu głośników do komputera nie dość, że ich nie widać to jeszcze nie działają. Chciałam aktualizować sterowniki (panel sterowania->system->sprzęt->menedżer-> i tam gdzie są inne urządzenia mam ze znakiem zapytania PCI DEVICE) niestety nie chcą się zaktualizować, a niestety w ogóle się na tym nie znam… 

 

Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc??

 

pozdrawiam

Alina

Witam,

 

Podaj model komputera jeżeli laptop w przypadku stacjonarki model płyty głównej. Jeżeli będzie to problem napisz na GG skype

 

 

Jest to stacjonarka stara w pracy :)Model płyty głównej to MS-7253 

 

dziękuję

Sterowników do głośników nie potrzebujesz, a jeśli już to do karty muzycznej obsługującej złącza audio.

Jeśli podpinasz te głośniki przez USB to powinny zadziałać same, chyba, że masz jakiegoś starego Windowsa.

Może wkładasz wtyczkę nie w to gniazdo, co trzeba?

 

Wykrzykniki przy PCI DEVICE, mogą wskazywać na brak sterowników do karty muzycznej, o ile jest to karta zewnętrzna (nie zintegrowana) i jest podpięta na złączy PCI.

Jakiego masz Windowsa

OK, czyli to płyta MSI K9VGM - ona ma kartę muzyczną zintegrowaną, więc jeśli sterowniki są poprawnie zainstalowane, a wtyczka w prawidłowym gnieździe, to pozostają 2 opcje:

  1. Głośniki nie są włączone lub są wyciszone

  2. Gniazdo lub karta są uszkodzone

 

Tutaj możesz pobrać sterowniki. 

 

 WINDOWS XP Home edition 

http://download.msi.com/dvr_exe/realtek_hd_audio_xp.zip rozpakuj zainstaluj zrób restart komputera

 

 

Głośniki już sprawdziłam są włączone na “maxa”,  wtyczkę włożyłam w każde możliwe gniazdo i nadal nie działa… jakby to było takie proste to nie prosiłabym o pomoc:).

Jeśli chodzi o głośniki to mam je podłączone na mini jack`a :slight_smile:

No to pozostaje pobranie tego sterownika, który wskazał tosiekbu, jeśli to nie pomoże to raczej coś masz uszkodzone – gniazdo lub kartę zintegrowaną.

w systemach z rodziny XP jest często problem z instalacją z instalacją audio dla SP3 trzeba dokładniej system zbadać

Następnym razem sugeruję przeczytać opisy działów, a wątpliwości powinny zniknąć. I nie,

dział “Poszukiwanie oprogramowania” nie jest odpowiedni. Przenoszę.

Bardzo dziękuję za pomoc!