Problem z niektórymi grami

Witam.

Opis problemu:

Po uruchomieniu gry (np. NFS Undercover, X-Blades, Prince of Persia 2008) Widzę ekran ładowania się gry i nic się nie dzieje.

Undercover - Widać tylko początkowy pasek ładowania się gry. Zatrzymuje się mniej więcej w połowie i koniec zabawy. Czekałem kiedyś nawet godzinę ale i tak się nie uruchomił. Brak jakichkolwiek oznak, że program się zawiesił.

Prince of Persia - Klikam na Lanch Game i nic się nie dzieje. Proces działa bo sprawdzałem w Menadżerze zadań.

X-Blades - Widać Ekran ładowania się Gry (Taki niebieski z napisem x-Blades i tą babką) i nic po wyjściu do Windowsa gra się zwiesza.

Inne gry działają mi jak dotąd dobrze. Problem mam jak narazie tylko z tymi grami (podejrzewam że ze wszystkimi nowymi grami również jednak nie miałem okazji sprawdzić)

Dodam również że dziwnym zbiegiem okoliczności po reinstalacji Visty gry te działają, ale przez krótki okres czasu (tydzień) potem jest tak jak to opisałem. Jakiś virus ?? Konflikt programowy ??

Sterowniki do grafiki uaktualnione (ze starszymi wersjami sterownika też próbowałem i nic)

Wszystkie aktualizacje

System: Win Vista Sp1

CPU: C2D T7100 1,8 GHz

GPU: GeForce 8600 GS 256 MB

RAM : 3 GB

_ Proszę o pomoc _

Po pierwsze po co ta kursywa? ;| A co do tematu to możliwe, że uszkodzone są pamięci RAM lub ich same banki. Możliwe, że problem leży po stronie systemu. Ja bym spróbował zainstalować XP i sprawdził czy na nim są identyczne błędy.

Po pierwsze - Niestety nie mam licencji na Win XP

Po drugie - skoro to by były pamięci RAM to czy inne aplikacje, gry, system etc. Również nie sypały by się ??

Po trzecie - Kursywą, bo tak.

Po czwarte - skoro to system, to co dokładnie jest nie tak ?? Jakaś usługa jest wyłączona, brak jakiegoś pliku, konflikt sprzętowy, rejestr ??

Po najważniejsze - Nie chcę nawet słyszeć o XP, bo jest o wiele gorszy od Visty.

Proszę o konkrety

Ewentualnie jak sprawdzić co jest źle w systemie ??

To się przeliczyłeś… nie będę Ci tu robił wykładu o wydajności a co ważniejsze o stabilności Visty w stosunku do XP’ka bo nie o tym temat.

Sprawa ma się z ich wymaganą ilością. NFS czy PP są nowymi grami i mają tam swoje wymagania, podobnie jest z Viśtą, która ma wymagania czasami nawet większe niż niejedna dobra gra z roku 2007. Nie bez kozery wymagania podawane do gier są dzielone na XP oraz Viste. W drugim przypadku wymagania są większe. Odpal sobie Crysis’a (ściągnij demo), który pożre Ci całą pamięć lub użyj programu Memtest. Zaciekawiło mnie jeszcze to:

Inne, czyli jakie np?

BTW, po opisie wniosku, że jest to lapek, a z reguły wiemy, że lapy nie służą do grania, a szczególnie z takim prockiem. Możliwe, że lapuś się przegrzewa tak, że można na nim smażyć jajecznice.

Laptop się nie przegrzewa :slight_smile: i gram na nim w wiele gier :slight_smile: w Crysisa również (na średnich ustawieniach) w NFS Most Wanted, Wiedźmin, Call of Duty 4 , Call of Duty 5, Assasin’s Creed, Setlers Rise of an Empire, Lord of the Rings Conqest, Time Shift, Oblivion IV. no i jeszcze mogę tak wymienić parę gier.

Jak już mówiłem gry te (NFS U, x-Blades, Prinse of Persia) mi działały, lecz krótko po zainstalowaniu Systemu. Potem coś się psuje albo coś. Nie wiem co się dzieje. W NFS U grałem nawet na wysokich detalach i grafika była płynna i lapek się nie przegrzewał. Teraz J EST PROBLEM W OGÓLE Z URUCHOMIENIEM TYCH GIER Pokazuje się ekran ładowania (X-Blades i NFS U) i nic lub w ogóle nic się nie dzieje (PoP)

Proszę o pomoc bo nie chcę jeszcze raz instalować systemu, aby sobie pograć w ulubione gry, i sprawdzać przy instalacji każdego sterownika, programu i aktualizacji czy nie powoduje problemów.

Co do Pamięci RAM. Mam 3 GB i Na Karcie Graficznej 256 + pamięć współdzielona do 1,5 GB więc nie powinno być problemów z brakiem pamięci.

Co do

Nie będę Tobie robił wykładu o tym, że Vista jest lepsza. Powiem krótko. Po blisko półtora rocznym użytkowaniu Visty nie miałem z nią żadnego problemu. Nawet Najmniejszego. Wszystko chodzi cacy :slight_smile:

No dopiero teraz coś się stało z grami i nie wiem o co chodzi.

Używałem programu do testowania błędów pamięci dostarczonym razem z Vistą i dodatkowo żeby uwiarygodnić test dla niedowiarków wykonałem test pamięci programem dostarczonym razem z Ubuntu. I nie wykrył mi żadnych błędów.