Problem z nieskończonym Trojanem

Witam

Mam następójący problem, a raczej mój kolega. Dostał dzisiaj trojana a raczej go odkrył, dowidziałem się o tym ja bo zadzwonił szef naszej osiedlówi że użytkownik **** ma trojana i ,psóje" sieć. Akurat szef był w górach więc nie mógł sie zając tym osobiście, poszedłęm do niego z antywiramy takimy jak Kaspersky Ad-aware i regvac, jakieś dobre 2 godziny walczyliśmy z tymi wirusamy, co dziwnie zanim to usuneliśmi były 3 rzeczy niepokojące 1.:

w menadżerze urządzeń procesów było 53 z czego 20 to był plik o tej samej nazwie(niestety nie mam screena bo sie niedało) jego nazwa była zwązana z słowem windows i jakiś numer początek to 346…jakoś tak tych procesów było 20 o tej samej nazwie

2:

przez jakiś czas żaden z antywirów nie potrafił usunąć wirusów dopiero za 3 skanem uprał się z niemi, po po końcowym skanie te procesy(ad1) znikneły

3:

przec cały czas zamiast tapety, było coś takiego: całe tło było niebieskie a na środku na czryn tle był taki napis

ta tapeta nie znikneła poderzewamy, że po wirusie zostały jakieś pierwaistki czy wie ktoś co to może być jak temu zaradzić, aha i jeszcze jedno podpieliśmy potem neta i gg działa, podczas pobierania auktualizacji pobiera, z expolrem sie nie łączy(bardzo prosiłbym o szybką odopowiedź)

p.s. przepraszam za to, że niema screenów, które bardzo by sie przydały ale to było niewykonalne przy takim stanie kompótera :frowning:

Wklej logi z HijackThis i Silentrunners.

W przypadku

pomoże wwdc dostępny na vortalu

Przed tym użyj narzędzia -> SmitFraudFix (w trybie awaryjnym z opcji 2 )

Dopiero później wklej logi. Opis tutaj -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

moze miec problem z wklejeniem loga :stuck_out_tongue:

Z logami niema problemu to już robiłem:):slight_smile:

Złączono Posta : 21.10.2006 (Sob) 23:26

Słuhajcie panowie wielkie dzienki tą czyność co podał Beniol wykonam jutro i jutro dam odpowidz czy sie udało

A tak poza tematem to weź Żaku , skoro tak kochasz Firefox’a, zainstaluj sobie najnowszą wersję tej przeglądarki.

Tam jest taka fajna opcja jak sprawdzanie pisowni :slight_smile: przydałaby Ci się :slight_smile:

Pozdrawiam

o to logi Hijack

przeskanowałem kompa SmitFraundFix i ta dziwna tapeta znkneła :smiley: Dziękuję

Proszę otworzyć Notatnik i wkleić w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.BAT i uruchom go w trybie awaryjnym.

Dzięki temu usuniesz z dysku wszystkie możliwe śmieci, które pokazał HijackThis.

A poniższe wpisy skasuj w hijacku (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Po wykonaniu w/w dajesz nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Logi HiJack:

Slent Runners

Już ok. :slight_smile:

Bardzo dziękuję wszytkim użytkownikom co dali mi rady :mrgreen: :mrgreen: :wink:

MOzesz sprawdzic moj log

fugas761 postaw własny temat i opisz problem. I wklej tego loga. Wtedy ktoś napewno Ci sprawdzi.