Problem z nieuruchamiającymi się grami

Witam. Po raz kolejny ma moim komputerze pojawił się problem dotyczący wszystkich gier. Wszystkie gry początkowo normalnie się włączają, lecz po jakichś aktualizacjach systemu (jestem prawie pewny, że to przez nie), żadna nie chce się włączyć, bo pojawia się problem z Directem3D. Dotyczy to min. Metal Gear Solid 2, Gothica, San Andreas, Maxa Payne’a I i II i wielu innych, a przy próbie włączenia McGee’s Alice pojawia się coś takiego:

Już raz coś takiego mi się zdarzyło, przez co sformatowałem system. Po formacie było git, aż do czasu. Aż do teraz. Nie instalowałem nic, co miałoby wpływ na grafikę. Tylko net.framework, ale nie wiem czy to przez niego. Jakiś problem z Directem3D i OpenGL. Wie ktoś jak to naprawić? Nie chcę znowu formata :frowning:

EDIT: Wsadziłem płytę z Resident Evil 2 na PSX i próbowałem uruchomić ją przez emulator. Normalnie wszystko powinno być dobrze, ale ekran zamienił się w mały kwadrat w roku ekranu i nic nie da się zmienić :frowning:

Próbowałeś instalować najnowszy sterownik do grafiki??? Lub starszy jeśli z najnowszym są problemy. Podaj nazwę karty graficznej

IamME ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Mam Radeona 9550 podajże. Najnowsze sterowniki zainstalowane.

Jaki system, płyta główna oraz .NET Framework ?

Pamięć, procesor ?

Wow, to naprawdę tak istotne?

Windows XP, AMD Sempron Processor 3000+ 1,8Ghz

Karta graficzna Radeon 9550, 512mb

Na liście w panelu sterowania mam aż 3 wersje net frameworka: 2.0 Service Pack 2; 3.0 Service Pack 2 i 3.5 SP1.

  • wszystko jest istotne a nawet model płyty głównej.

Nie podałeś ?

Słaba karta graficzna a już na pewno za mało pamięci :frowning:

Sterowniki do płyty głównej Chipset zainstalowane ?

Zainstalowałeś DirectX ?

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

W przypadku wyżej wymienionych gier słaba karta graficzna nie ma znaczenia. Wiem że jest słaba, ale gry chodziły normalnie, bez żadnych zastrzeżeń. Teraz w ogóle się włączyć nie chcą. Dlatego pytam się tych, co wiedzą o co chodzi.

Mam Directa 9.0c, a tych sterowników do płyty głównej nie. Nigdy nic takiego nie instalowałem by gry poprawnie chodziły.

Dodane 23.09.2010 (Cz) 19:16

Ok, temat może iść do zamknięcia. Odinstalowałem net.framework 3.5 i znowu wszystkie gry śmigają jak należy. Gdybym to tylko wiedział poprzednim razem… ten program to zło. Pozdrawiam.

Zainstaluj sterowniki do swojej płyty głównej Chipset :frowning:

Sterowniki od płyty głównej powinny być instalowane w pierwszej kolejności po zainstalowaniu windowsa i w miarę najnowsze jeśli to strona www płyty głównej umożliwia.

To jest bardzo stara grafa i nowe sterowniki mogą tylko szkodzić. hm jak się nie ma net frameworka to nie które programy itp mogą nie odpalić Ci. No ale jak działa…

A że już tak odejdziemy od tematu - co da zainstalowanie sterowników do płyty głównej i ile miejsca to zajmie?

HM jak co da, np ulepszenie sterowników na agp/ide itp. czyli lepsze funkcjonowanie, a ile zajmuje to nie wiem.