Problem z niewiem z czymm;]

Problemt są takie:

1.Gdy zainstaluje sobie jakiś program i zresetuje kompa i można go już uruchomić naciskam dwa razy i nic nie uruchamia się.

2.Niektore gry po 1zainstalowaniu tak jak w/w programy włanczaja się a po resecie gdy naciskam 2 razy na ikonke pokazuje sie wiersz polecien i poisze"program za duzy do umieszczenia go w pamieci"i sie wylancza…

3.Po kazdym reseci musze zainstalować karte dźwiękowa bo zawsze mi sie usuwa tzn.zainstaluje slucham wszystko ok przyjdzie wylanczyc kompa potem wlanczam i nie ma dziweku i od nowa musze instalowac i tak w koło.Kiedyś było ok od pewnego momentu tak się dzieje.

4.I tak samo nie działa notatnik

5.Formatowałem 2 razy i nic.

NIE WIEM CO JEST GRANE MOZECIE POMOC??

config kompa:amd athlon 2.6xp+,512 ram ddr,gef4 440-se 128mb ddr,120gb Windows Xp pro

Ty chyba juz kiedyś o tym pisałeś :? Nie flooduj - skoro wtedy Ci nikt nie pomógł, to zapewne teraz równieź efekt będzie podobny…

wtedy tyle nie napisałem,sam nie nabijaj postów :evil: :evil:

i czekamy na odpowiedz…

Prosze bez off topic

Niech zainteresowani ocenią, czy faktycznie wiele więcej napisałeś… :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=25242&highlight=#25242

Więc Ci powtórzę - zmień dysk , wgraj wszystko od zera i zobacz czy będzie problem. Moim zdaniem właśnie twardziel go stanowi. Mój kumpel swego czasu miał taką sztukę, która miała tak zmodyfikowaną elektronikę, że nic nie można było z dyskiem zrobić, ani sformatować, ani czegoś dograć. Wszytko niby się robiło - kopiowało, formatowało, itp., a po ponownym uruchomieniu stan jakby nie był w ogóle ruszany. Kilka serwisów się głowiło jak to możliwe i doszli wspólnie do wniosku, że musiły zostać wprowadzone jakieś modyfikację w elektronice dysku.

Z resztą macie link do tego tematu:

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?p=72499&highlight=#72499

a orientujesz się czy jest jakiś program do skanu pamięci??

Gdyby to była wina pamięci, to byś nie zainstalował systemu (WinXP - instalator by się ‘wykrzaczył’).

to czemu pisze:“program za duży do umieszczenia go w pamięci”

I czemu stery sie kasuja od kart muzycznej?

ile masz WSZYSTKICH zainstalowanych gier, programów i innych duperelów?

jeśli piszesz, ze po formacie takie cuda się dzieją to bedzie to wina techniczna sprzętu!

Ja obstawiałbym zasilacz, mobo i w ostateczności ram :slight_smile:

taaa na pewno nie zasilacz loll

pamięcm chyba ja tak myśle twardziel raczej też nie.

To jest jakiś program do skanu pamieci?

W poprzednim topicu pisałeś, że dysk jest nowy i nie ma jeszcze roku, więc nie widzę problemu aby go oddać do serwisu. Pawek ma racje to napewno nie jest Ram. :smiley:

Kiedyś też miałem podobny problem z kompem kumpal nawet nie mogłem zainstalować 98SE pojawiał sie komunika “system nie może być zainstalowany zbyt mały przydział pamięci podręcznej” coś było namieszne w biosie bo kiedy zresetowałem bios do ustwien fabrycznych to cała instalka przebiegła pomyślnie ale zanim do tego doszłem to 2 dni sie z tym kompem męczyłem.

A ja sądzę, że to wina twardego dysku.

Coś z nim jest nie tak.

Za niedługo stanie na amen…

Defragmentacja dysku pokaże wstępnie jego stan, miałem do czynienia z podobnymi objawami, po czym okazało się że 15% dysku jest zniszczone…

to co zrobic defragmantacje?? ile to bedzie trwac?

no tak nie ma roku,ale by kupowanu we Wiedniu :frowning:

Jeśli już koniecznie chcesz przetestować RAM to użyj Memtest http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=340, przywróć oczywiście ustawienia domyślne bios. Sprawdź wszystko po zainstalowaniu systemu, wszystkich (niezbędnych!) sterowników i programów. Nie włączaj go do Neta puki nie będziesz miał zainstalowanego programu antywirusowego. Można posłużyć się instalacją np. PandyAV i podłożyć najnowszą wersję bazy (plik [pav.sig]).

czas defragmentacji zależy od ilości aplikacji i “bałaganu” na dysku.

Ale nie mniej niż półgodziny - bo chyba tego jeszcze nie robiłeś.

a ja do podpatrywania na pamięć i zwalniania pamięci GORĄCO POLECAM

RapidMem. :slight_smile: :slight_smile:

jak przywrocic ustawienia biosu?? chociaz nigdy sie nie bawilem tam

Najprościej wejść do niego, znaleźć opcję Load fail settings - czy jakoś podobnie i z niej skorzystać, albo wyjąć bateryjkę z pł. głównej, odczekać z minutkę i wsadzić ją ponownie.

zrobiłem defragmantcje i nic wszytsko ok