Problem z niewłączającym się Monitorem - Samsung 2032mw

Witam od ostatniego czasu mam problem z monitorem , otóż przez ostatni miesiąc podczas włączania go wyświetlał obraz z opóźnieniem . Teraz w ogóle nie chce wyświetlać obrazu , tylko ciągle miga przycisk power . Z góry dziękuję za pomoc. :v

A cóż to za akcja charytatywna? Kosz!

@Fraszykoo przepraszam za naszego moderatora, nie powinien usuwać Twojego pytania, tylko przenieść je do odpowiedniego działu. Napisałeś tego posta w nieodpowiednim dziale - tam raczej nikt by Ci nie pomógł, tutaj może tak.

 

Spróbuj całkowicie odpiąć monitor od komputera i sprawdź, czy włącza się tylko z kablem zasilającym. Jeśli tak, to przywróć mu ustawienia fabryczne.

 

Powodów takiego zachowania może być kilka:

  • uszkodzony kabel monitor-komputer (spróbuj zamienić go na inny)

  • uszkodzony port w monitorze lub komputerze (spróbuj podłączyć innym kablem do innych portów, np. VGA a nie HDMI)

  • źle wybrane i ustawione na stałe źródło sygnału w monitorze (np. VGA, podczas gdy ty podłączasz przez HDMI)

  • no i w końcu jest oczywiście możliwość, że monitor jest uszkodzony (jesli powyższe kroki nie pomogą, poszukaj jakiejś złotej rączki w okolicy)

 

Zrób tak jak Ci napisał tomekb, posprawdzaj to wszystko, to faktycznie najprawdopodobniejsze przyczyny.

A ja zabawię się we wróżkę (mam nadzieję, że pomocną).

Obstawiam, że uszkodzony jest monitor, a dokładniej zasilacz w monitorze. A jeszcze dokładniej - kondensatory elektrolityczne w nim występujące. Koszt takich kondensatorów to kilka - kilkanaście złotych za wszystkie do wymiany, a tych może być od jednego do kilkunastu.

A piszę to po prostu z doświadczenia - ostatnio (ok. 3 miesiące) miałem do czynienia z pięcioma takimi przypadkami jak opisałeś i wszystkie tak wyglądały. Dlatego od razu to mi się nasunęło.

Oczywiście równie dobrze przyczyna może być inna, tomekb podał większość tych najprawdopodobniejszych.