Problem z niewykrywaniem jednego dysku

Mam nowy komp a w nim dysk Samsung 200GB 7200 RPM SATAII 8MB cache

i gdy prubuje podlaczyc stary Segate Baracuda ATA IV wyskakuje jakis blad ze nie odlazlo dysku ( w biosie) i ze brakuje jakiegos pliku (dokladnie nie pamietam ale nazwa mial z 5 liter i zaczynala sie chyba na N) po czym komputer sie w ogóle nie wlancza

Czy jest mozliwosc aby podlaczyc 2 dysk bez tego cyrku ?

Plyta Asus M2V winda na dysku SATA

Jest możliwość tyle tylko że w biosie trzeba wskazać aby system w twoim przypadku botował się z dysku SATA , należy go ustawić na pierwszym miejscu botowania.W zależności od biosu powinno byc coś w rodzaju

Hard Disk Boot Priority.

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

Próbowalem podlaczyc jeszcze raz i tym razem looknac na biosa. W biosie dysk ATA jest wykryty prawidlowo jako slave ale nadal gdy probuje uruchomic kompa wyskakuje mi blad “Brak pliku/nie moge odnalezdz pliku NTLDR” nie wiem co to znaczy :confused:

Jest jeszcze tak opcja jak wlaczenie RAID, wtedy to ci powinno pomoc

Wrzuć i poczytaj:

brak pliku NTLDR

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

patrzalem juz w googlach ale tam sa glownie opisane problemy z glownym dyskiem a ten ktory podlanczam jest dodatkowy bez windy do tego na moim starym kompie gdy go podlanczam to dziala normalnie ale tam tez mam dysk ATA jako glowny

A drugi dysk ATA podpinasz do taśmy sygnałowej napędu CD/DVD - zworka ustawiona na nim na Slave i wpięty na środkowej wtyczce taśmy.

Problemem jest prawdopodobnie to że dysk sata 200 systemowy jest ustawiony w trybie zgodności z PATA/IDE/ATA/JBOD lub podobnie i próbuje startować z dysku tego co podpinasz IDE ATA, a ma być ustawiony jako sata/raid i start systemu z dysku sata/raid lub podobnie na końcu zapisz bios Save.

Instrukcja płyty do ręki i czytaj i rób - metoda prób i błędów.

postaram sie tylko czy ta metoda prob i bledow jest pewnosc ze nie uszkodze kompa ?

michal.dep

Używaj polskich znaków,popraw opcja zmień.

Co najwyżej komp się nie uruchomi - weź kumpla co kuma w biosie i róbcie.