Problem z niską wydajnością laptopa

Dwa góra trzy tygodnie temu kupiłem laptopa firmy MSI.
Procesor: Intel® Core™ i5 7gen 7300HQ 2,5 - 3,5 GHz
Liczba rdzeni procesora :4
Pamięć podręczna CACHE :6 MB
Ekran :15,6’’, 1920 x 1080 pikseli
Typ matrycy :matowa LED
Pamięć RAM :8 GB, DDR4 2400 MHz
Dysk twardy :1000 GB, 7200 obr/min
Grafika :nVidia® GeForce MX150 + Intel HD Graphics 630
Pamięć karty graficznej :2 GB
Problem polega na tym ,że pomimo iż laptopa mam niedługo i nie zdążyłem jeszcze zainstalować zbyt wielu programów to i tak osiąga on strasznie niskie wartości fps. Przykładowo podczas gry w LoL(na niskich ustawieniach graficznych) 40/50 przy szybszych akcjach spada do 20/30 czasem jeszcze niżej i gra wygląda jak pokaz slajdów. Podczas przeglądania przeglądarek internetowych 50/55 a więc również wartość nie jest zbyt wysoka. Zupełnie nie wiem w czym dokładnie tkwi problem ponieważ mój znajomy ma laptopa o identycznych parametrach i w bardziej wymagajacych grach typu wiedźmin czy WOT osiąga wyższe FPSy. Nie pomagają żadne programy typu: Game Booster czy Razer Cortex. Chciałbym więc zapytać czy ktokolwiek wie dlaczego laptop może osiągać tak niskie wartości (TAK!wiem, że laptop nie jest stworzony do gier)

Oczywiście, że jest stworzony do gier.
Zacznij od sprawdzenia, czy jakiś proces nie zajmuje procesora. Odpal menedżer zadań, przełącz na widok zaawansowany, posortuj procesy wg użycia procesora i zobacz, co jest na pierwszych kilku miejscach. Wrzuć zrzut ekranu tutaj.

Wina Windowsa, wstrzymaj czasowo aktualizacje i zobacz efekty.

Od razu chciałbym dodać, że zmieniłem także opcje ładowania ,Wysoką wydajność" z podłączoną ładowarką ale nie przyniosło praktycznie żadnego efektu.


Dodatkowo znalazłem taki wpis i zastanawiam się czy czasem to nie powoduje problemu, a co ważniejsze czy mogę użyć tej informacji jako powodu do oddania laptopa na gwarancje.

Na początek wywal “Software Reporter Tool” z katalogu Chrome. Ewentualnie jak nie jesteś uwiązany do Chrome, to zmień przeglądarkę na Chromium, Vivaldi albo Firefox.
Odnośnie artykułu, to wątpię aby w tym sprzęcie była słabsza wersja - twoja obudowa daje spore miejsce do popisu w kwestii chłodzenia.

Nie wierzę by było to na tyle znaczące by mieć, aż taką różnicę. Nie, nie sądzę byś mógł go zwrócić.
Tak w ogóle to Twoja karta dedykowana jest wykrywana w systemie? Może na integrze grasz?
Zobacz czy w menadżerze urządzeń wykrywa Twojego Mx czy tylko integra jest.

Win 10 jest tak skonstruowany, że bardzo dużo aplikacji cały czas komunikuje się przez sieć z serwerami Microsoftu.

Ok, moge zmienić przeglądarke ale niewiele mi to da jeżeli chodzi o gry, bo jednak mam ją wyłączoną kiedy gram razem ze wszystkimi niepotrzebnymi procesami , które są przez nią aktywne, a co do dedykowanej karty to tak, wykrywa mi ją kiedy mam włączoną jakąkolwiek gre

Wszyscy narzekacie na Windows 10, miałem ten sam problem z laptopem.
Okazało się że uszkodzony zasilacz.
I chodzi jak burza.
A ustawienia rzeczywiście trochę warto powyłączać. Na You tube są filmy co i jak wyłączyć.