Problem z niskim taktowaniem i3 w ultrabooku

Witajcie,

Mam problem z taktowaniem procesora i3-3217m w ultrabooku. Cały czas niezależnie od planu zasilania szybkość procesora w menedżerze zadań to 0,77 GHz. Jeszcze parę dni temu taka szybkość była, gdy był ustawiony plan Oszczędzanie energii. Teraz, nawet gdy zmienię na Wysoka wydajność, szybkość procesora zamiast “skakać” nawet do 1,8 GHz (tak jak to było wcześniej), cały czas utrzymuje się na 0,77 GHz i ani drgnie. Co może być powodem takiego zjawiska?

W zaawansowanych ustawieniach zasilania planu Wysoka wydajność, domyślnie Minimalny stan procesora przy zasilaniu bateryjnym jest 5%, a Podłączone 100%. Maksymalny stan procesora w obydwu przypadkach wskazuje 100%. Nawet gdy zmienię wartość na 100% przy zasilaniu bateryjnym, nadal procesor pracuje na taktowaniu 0,77 GHz.

Cześć,

spróbuj zresetować plan zasilania - http://i.imgur.com/JyM9L1N.png

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

spróbuj w ustawieniach tam gdzie masz minimalny stan procesora ustawić 100 % a maksymalny też na 100. Zobacz w BIOS czy tam nie możesz coś ustawić

Ustawienia domyślne przywracałem, minimalny i maksymalny ustawiałem na 100% i nic nie dało. Zauważyłem że od razu po włączeniu komputera “skacze” taktowanie a po chwili wraca do 0,77 GHz. Może to wina jakiejś aplikacji?

witam, w moim samsung NP530 i3-3217m była podobna sytuacja. komp pokazywał cały czas 0,77ghz. szukałem przyczyny i w końcu się udało.załączyłem sobie w programiku wyciszenie wentylatora. fajnie było bo ultrabook był cichutki ale i zero wydajności oczywiście jak na taki procek. szlak mnie trafiał. w końcu wyłączyłem w ustawieniach programu od samsunga, a wiem że inni producenci też podobne programy instalują i pomogło. komp dostał kopa i fajnie już śmiga. częstotliwość dochodzi do 1,8 ghz. pozdro jaca