Problem z niskim transferem serwera NAS

Witam.

Proszę o pomoc lub jakieś porady odnośnie mojego problemu. 2 miesiące temu zakupiłem serwer NAS Zyxel 310, odesłałem go do serwisu (morele.net a oni dalej do producenta) z opisem problemu, który polegał na bardzo niskim transferze do i z urządzenia, które mając kartę gigabitową osiąga zaledwie max 10MB/s a cześciej 5MB/s. Z serwisu odesłali mi sprzęt z notatką “NSA testowane w naszym serwisie pracowało z prawidłową prędkością, porównywalną z innymi egzemplarzem z tym samym firmware, dyskiem i okablowaniem (1GBps)” oraz ze rzutem ekranu z programu Double Commander na którym transfer wynosi 35MB/s.

Nie wiem już co począć, NAS testowałem przed wysłaniem do serwisu w różnych sieciach, z różnymi dyskami, róznymi kablami i zawsze miałem te max 10MB/s.

Transfery powinny być rzędu prędkości jak w linku, który zresztą serwis sam mi podał: http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe … xel-nsa310

Czego jeszcze nie sprawdziłem, gdzie może być błąd.

Czy router ma porty gigabitowe? Może spróbuj przesłać plik między w komputerami w lanie, bo może to być wina routera.