Problem z NOD32

witam. mam problem z nod32. otóż gdy wykrywa wirusy, nie chce ich usunąć. pisze ze nie mozna wyleczyc… o co chodzi? czy cos jest nie tak? prosze o pomoc…

W takim razie przeslij to do kwarantanny ,jesli masz pelną ,platna wersje wyslij zawartosc kwarantanny do serwisu pomocy.

Dodatkowo przeskanuj kompa innymi scanerami-moze pomogą

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17671

tak

hmmmm bardzo to dziwne…

używam NODa od pół roku (albo i lepiej) i nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło :!:

możesz napisać jak nazywa się ten wirus :?: może zamiast wyleczyć spróbuj wyszukać plik na dysku i usuń ręcznie :!:

oto te wirusy:

C:\System Volume Information_restore{538A0E6C-F360-4A3F-BD0A-031C1AA259EA}\RP11\A0007543.exe - Win32/SecondThought.AA trojan

C:\System Volume Information_restore{538A0E6C-F360-4A3F-BD0A-031C1AA259EA}\RP15\A0012706.exe - Win32/SecondThought.AA trojan

co z tym zrobic? sprobowac usunac recznie?

sprawdziłem na stronie http://www.nod32.pl

ten robal widnieje w encyklopedii wirusów więc NOD powinien go usunąć…

z tego co widzę to te zainfekowane pliki sa w folderze przywracania systemu, spróbuj usunąć ręcznie albo skasować całe przywracanie systemu i po restarcie włączyć spowrotem :smiley:

a jak dostac sie do tego pliku? wchodze w dysk C i nie ma takowego foderu.

czy na pewno usuwac recznie?

Ta ścieżka to: C:\System Volume Information wpisz ją w pasek adresu na którymś z dysków.

Przywracanie systemu możesz wyłączyć w : Panel sterowania>>>system>>>przywracanie systemu

ale po co mam wylaczyc to przywracanie? sorki ale nie za bardzo sie orientuje…

Na ten czas trzeba wyłączyć, po to, by nie zostały w dalszym ciągu zapisane w pamięci te wirusy.

Nod 32 jak i inne antywiry nie mają dostępu do System Volume Information, ponieważ Windows na to nie pozwala.

więc jak się pozbyć tych wirów?

Jak z tego wynika wystarczy wyłączyć przywracanie systemu. Jeżeli nadal chcesz używać tej funkcji, to potem włączasz ją ponownie.

dziekuje bardzo :slight_smile: czy na pewno usunac pozniej recznie te wirusy i nic sie nie uszkodzi?

wylaczylem przywracanie systemu i wpisalem ta sciezke i nic tam nie ma…

nic dziwnego skoro wyłączyłeś przywracanie systemu… skasowałeś wszystkie foldery System Volume Information :slight_smile:

hehe to znaczy ze wreszcie pozbylem sie tych wirusów :slight_smile: dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam :smiley:

moge juz wlaczyc przywracanie systemu?

Jak jest Ci potrzebne to włączaj.

a jak jest lepiej? bo nie orientuje sie… :stuck_out_tongue:

hmmm Przywracanie Systemu służy… przywróceniu systemu :lol:

to taka kopia zapasowa :slight_smile: jak coś się zepsuje (delikatnie mówiąc) to można skorzystać z funkcji przywracania :slight_smile:

ja mam cały czas wyłączone… 8)