Problem z notatnikiem w Win XP

Witam. Mam następujący problem z notatnikiem (właściwie nie jest to duży problem, ale mnie denerwuje).

Klikam PPM np. na pulpicie i wybieram opcję “Nowy --> Dokument tekstowy”, aby utworzyć nowy dokument w Notatniku. Tworzy się więc nowy plik o nazwie: “Nowy dokument tekstowy.txt”, a wcześniej tworzył się plik o nazwie: “Nowy dokument tekstowy” - czyli bez rozszerzenia .txt w nazwie pliku. To rozszerzenie w nazwie pliku pojawiło się wczoraj i nie wiem, co może być powodem. Drażni mnie to, ponieważ kiedy zmieniam nazwę pliku, który utworzyłam, muszę to rozszerzenie .txt zostawić w nazwie. Gdy je usuwam z nazwy, pojawia się komunikat:

Proszę o pomoc, co mam zrobić, żeby było tak jak wcześniej - czyli żeby znikło rozszerzenie w nazwie pliku. Dodam, że robiłam przywracanie systemu i problem jest nadal.

Otwórz explorator windows. Przejdź do Organizuj -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Widok.

Sprawdź czy opcja “ukrywaj rozszerzenia znanych plików” jest zaznaczona.

Dziękuję Ci bardzo, kamień spadł mi z serca… :slight_smile: Tak podejrzewałam, że coś przestawiłam przez pomyłkę w systemie. Szukałam, jak to zmienić, i nie mogłam do tego dojść. Tak czy owak, pomogło i jeszcze raz wielkie dzięki!