Problem z notatnikiem xp

Po przygodzie z wirusami padł mi notatnik w winXP, brak pliku notepad.exe. Czy można to naprawić, dograć ten plik? Będę wdzięczny za wskazówki.

Nie ma żadnego problemu - ja miałem dokładnie taką samą sytuację i odpowiedni plik przesłaki mi z Microsoft Polska.

A jak ktoś nie chce czekać na przesłanie pliku z Microsoftu może go sobie przywrócić sam, np. z płyty instalacyjnej systemu. Wystarczy rozpakować plik notepad.ex_ z folderu i386. Rozpakować, bo pliki z końcówką rozszerzenia _ (te na płycie) to normalne archiwa typu cab, tyle, że ze zmienionym rozszerzeniem.

bardzo dobrym zamiennikiem windowsowego notatnika jest notepad ++

więc możesz albo zrobić to co koledzy wyżej proponowali albo zainstalować notepada ++ i ustawić otwieranie plików .txt właśnie nim

Dziękuję za pomoc. Spróbuję zastosować poradę goomisha, znalazłem ten plik na płycie instalacyjnej, tylko do jakiego katalogu windows go rozpakować?

Do C:\Windows\System32. Dodatkowo możesz go na wszelki wypadek wrzucić do C:\Windows. To tylko parę kilobajtów a niektóre (zwłaszcza starsze) programy tam go szukają.