Problem z notatnikiem

Witam.

Nie do końca wiedziałem gdzie mam napisać o problemie jaki ostatnio wystapił w moim komputerze, ale podejrzewam wirusa, więc zwracam się do Was z zapytaniem właśnie tutaj.

Otóż, dwa dni temu mój brat spostrzegł, że pojawiły się problemy z notatnikiem - gdy chciał go uruchomić program odmawiał. A właściwie występował błąd o takiej treści:

Nie można uruchomic aplikacji C:\WINDOWS\system32\smss.exe w trybie Win32

Zamiast ikonki notatnika była ikona zwykłej aplikacji. Od tamtego czasu zainteresowałem się problemem. Poszukałem trochę w necie - nic specjalnego. Poprzeglądałem dysk - natrafiłem na jeszcze jeden plik o takiej samej nazwie, z tym, że w katalogu C:\WINDOWS . W koncu trafiłem na to forum i dowiedziałem się (zupełnie przez przypadek), że nie można tego pliku kasować! Całe szczęście, jeszcze mi się tego zrobić nie udało (bo nie probowałem - blisko tego było). Postanowiłem napisać właśnie na forum dobreprogramy.pl . Ale, że miałem problemy z rejestracją to skontaktowałem się wczoraj z userem kuz5. Starał mi się pomóc, niestety bezskutecznie. Dziś za jego radą zrobiłem kompletny scan mojego kompa za pomocą bodajże rożnych 10 programów. Co sie okazuje, dopiero 8 z kolei program zwalczający spyware znalazł plik smss.exe w katalogu C:\Windows i zakwalfikował go jako trojan. Plik usunalem lecz niestety nic to nie dało. W miedzyczasie usunalem oczywiscie jeszcze 2 trojany i z 100 spyware ale problem z notatnikiem istnieje nadal. BARDZO PROSZĘ O POMOC!

To może ja zaproponuje rozwiązanie zastępcze - pobranie małego Notatnika+ (wystarczy wprowadzić nazwe w google). Jest o wiele bardziej funkcjonalny niż notatnik systemowy i z pwenością będziesz zadowolony.

No niby tak. Nawet ściągnąłem jakiś właśnie ze strony dobreprogramy, bodajże Notatnik SP. Ale i tak cała sytuacja i problem mnie nurtują więc i chciałbym się dowiedzieć jak go rozwiązać, choćby na przyszłość.

Ale dzięki za radę.

Nie możesz sksować pliku smss.exe który znajduje sie w C:\WINDOWS\system32\ poniewaz jet to plik systemowy.

Najprawdopodobnie jest to jakiś syf prawidłowa lokalizacja pliku powinna wygladać inaczej (patrz wyżej) wiec możesz skasować ten plik:

C:\WINDOWS** smss.exe**

Oczywiście masz windows xp

Wklej loga :arrow: HijackThis 1.99.1 bo coś mi tu nie gra.

A i co robiłeś defragmetacje i skandiska

no, loga wstawie jak wróce do domu. Ale kuz5 już sprawdzał - wszystko w miarę ok.

A plik smss.exe z folderu C:\Windows już dawno wywaliłem Pest Patrolem. Więc go nie ma i nie mam co sprawdzać. A tymi Waszymi antywirusami posprawdzam jeszcze w domu.

Aha, poszukałem jeszcze czy gdzieś na dysku jest plik o tej nazwie, znalazłem dwie dodatkowe lokalizacje - foldery na C mające coś w nazwie z Service Packiem, ale nie ruszałem. Wyniki wyszukiwania wkleje później.

Pozdro i dzieki za rady.

No i nie ruszaj