Problem z notebook'iem Dell Latitude 120L

Witam!

Dostałem “uszkodzonego” notebooka Dell Latitude 120L. Postanowiłem, że go naprawie. Problem tkwi w tym, że podczas instalacji np. WIndowsa Xp proces instalacji staje albo na początku, albo przed samym formatowanie dysku lub nawet podczas formatowania. Początkowo myślałem, że winą mogą być bad sectory. Wyzerowałem dysk, zremapowałem, dalej to samo. Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze mogę zrobić. Czekam na wszystkie możliwe propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Tak z czystej ciekawości, po co decydowałeś się na naprawę, jak twoja wiedza/wena twórcza skończyła się na “regeneracji” dysku? Gdzie sprawdzanie pamięci? Gdzie podpięcie sprawnego dysku? Gdzie reset biosu? Gdzie wzrokowa diagnoza wnętrzności?

Dlatego też tutaj napisałem. Pamięć sprawdzałem wbudowanym programem do testowania, niby wszystko ok. Sprawdzę memtestem. Pisząc reset BIOSu masz na myśli wgranie nowszego?

Nie, na początek reset do ustawień domyślnych. Tak przy okazji, aby wiedzieć jak się do naprawy zabrać warto byłoby wiedzieć, jak doszło do uszkodzenia i jakie były tego początkowe objawy.

Sprawdź :

Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera.

Na laptopie najpierw trzeci sposób - Load Optimized Defaults.

Następnie :

Ustawienie kolejności bootowania w BIOS-ie, zmiana i wybór urządzenia bootującego.

BlinQ ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.