Problem z Notebookiem IBM ThinkPad 600


(asziatko) #1

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam problem z notebookiem IBM ThinkPad 600. Problem dokładnie wygląda tak że jak wyłącze notebooka to zegar zatrzymuje się na tej dacie, godzinie, minucie i sekundzie co został wyłączony notebook a jak go włączam ponownie ( np. po nocy ) to nie uruchomi się bez ustawienia poprawnej godziny w BIOS'ie lub włączy się z tą godziną i dniem co został wyłączony. Sam notebook sugeruje żeby ustawić poprawną datę i godzine w BIOS'ie który najpierw włączy BIOS z możliwością zmiany daty i godziny.

W czym jest problem, jak naprawić ten problem?. Dość a nawet bardzo jest to uciążliwe codziennie po włączeniu notebooka do pracy zmieniać za każdym razem date i godzinę.


(Mdk198p) #2

moze problemy z bateryjką na płycie głównej??

wtedy musisz kupić nową i po prostu wymienić :wink:


(asziatko) #3

kenny198p , też tak myślałem. Problem w tym że nie ma jak wymienić bateryjki na płycie głównej. Szukałem na Sieci instrukcji serwisowej do tego modelu notebooka i nie ma nigdzie.


(Mdk198p) #4

spróbuj napisać do pomocy technocznej IBM...

a ponadto... baterie od laptopa masz cały czas włożoną w obudowie, czy jedziesz tylko z zasilania zewnętrznego??

możesz też spróbować FLASHOWAC BIOS :wink:

niestety innych pomysłów nie mam :frowning:


(asziatko) #5

Baterie ( akumulator ) mam cały czas włożony. Mimo że pracuje na zasilaczu zewnętrznym. FLASHOWAĆ BIOS to ostateczność, sam bym się tego nie podiął - brak praktyki.


(Mdk198p) #6

no fakt... ale... sam ostatnio FLASHOWAŁEM BIOSA... po prostu sciągnałem ze strony producenta i pod Windowsem wszystko przebiegło automatycznie...

jedno kliknięcie... restart kompa i działa :wink:

możesz spróbować zanieść do serwisu... troche zapłacisz, ale czego się nie robi dla komputera :stuck_out_tongue: