Problem z nowa karta graficzna

(Arre) #1

Witam

Mam maly problem z nowa karta - Zotac 8800 GT. Po podlaczeniu jej do slotu PCI karta nie chce odpalic.

Karta ta posiada dodatkowe, szesciopinowe wejscie na zasilanie DC z zailacza, ktore na chwile obecna nie jest podlaczone. Czy to moze byc przyczyna tego iz karta nie daje oznak zycia?

Pozdrawiam

(Mateusz Golebiowski) #2

Trzeba obowiązkowo podłączyć dodatkowe zasilanie

(Paweł3779) #3

Podpoiłeś do PCI czy PCI-E (jeśli do pierwszego to nie dziw się, że nie działa :stuck_out_tongue: ) Oczywiście podłącz zasilanie, bo bez niego karta nie odpali... :wink:

(Arre) #4

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Karte podlaczylem do slotu PCI-E (na mojej karcie ma kolor niebieski). Coz, czeka mnie jeszcze dokupienie kabla zasilajacego. Czy orientujecie sie czy sa specjalne przejsciowki ze standardowego kabla zasilajacego na szesciopinowy do karty?

(Paweł3779) #5

Oczywiście są... :wink: Nie ma w zestawie z kartą?

:arrow: http://www.allegro.pl/item431692448_prz ... _pcie.html

(Arre) #6

Niestety, w zakupionym przeze mnie zestawie nie ma kabla zasilajacego, jest natomiast dwuzylowy kabel oznaczony jako GP. Do czego sluzy? nie wiem. W instrukcji nie ma zadnych informacji na ten temat.

(Norbertkrajewski) #7

Taki mały przypisek a propos zasilania karty. Wczoraj montowałem nowy zestaw chłodzenia CPU, ale był tak duży, że musiałem odłączyć grafikę, aby wsadzić paluchy. Po wszystkim podłączam ją i uruchamiam PC. Słyszę 1 długi i 2 krótkie. No w kuchnię... Sprawdzam w necie - a, błąd karty graficznej. Okazało się, że oczywiście wymaga dwóch dodatkowych pinów do zasilania, których omyłkowo nie podłączyłem. Więc tak, to zdecydowanie wina braku dodatkowego zasilania.

(Arre) #8

Dziekuje za pomoc. Po dwugodzinnych poszukiwaniach w jednym z lokalnych sklepów znalazlem odpowiedni kabel. Karta pracuje juz poprawnie.

Pozdrawiam