Problem z nowa karta graficzna

Witam

Mam maly problem z nowa karta - Zotac 8800 GT. Po podlaczeniu jej do slotu PCI karta nie chce odpalic.

Karta ta posiada dodatkowe, szesciopinowe wejscie na zasilanie DC z zailacza, ktore na chwile obecna nie jest podlaczone. Czy to moze byc przyczyna tego iz karta nie daje oznak zycia?

Pozdrawiam

Trzeba obowiązkowo podłączyć dodatkowe zasilanie

Podpoiłeś do PCI czy PCI-E (jeśli do pierwszego to nie dziw się, że nie działa :stuck_out_tongue: ) Oczywiście podłącz zasilanie, bo bez niego karta nie odpali… :wink:

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Karte podlaczylem do slotu PCI-E (na mojej karcie ma kolor niebieski). Coz, czeka mnie jeszcze dokupienie kabla zasilajacego. Czy orientujecie sie czy sa specjalne przejsciowki ze standardowego kabla zasilajacego na szesciopinowy do karty?

Oczywiście są… :wink: Nie ma w zestawie z kartą?

:arrow: http://www.allegro.pl/item431692448_prz … _pcie.html

Niestety, w zakupionym przeze mnie zestawie nie ma kabla zasilajacego, jest natomiast dwuzylowy kabel oznaczony jako GP. Do czego sluzy? nie wiem. W instrukcji nie ma zadnych informacji na ten temat.

Taki mały przypisek a propos zasilania karty. Wczoraj montowałem nowy zestaw chłodzenia CPU, ale był tak duży, że musiałem odłączyć grafikę, aby wsadzić paluchy. Po wszystkim podłączam ją i uruchamiam PC. Słyszę 1 długi i 2 krótkie. No w kuchnię… Sprawdzam w necie - a, błąd karty graficznej. Okazało się, że oczywiście wymaga dwóch dodatkowych pinów do zasilania, których omyłkowo nie podłączyłem. Więc tak, to zdecydowanie wina braku dodatkowego zasilania.

Dziekuje za pomoc. Po dwugodzinnych poszukiwaniach w jednym z lokalnych sklepów znalazlem odpowiedni kabel. Karta pracuje juz poprawnie.

Pozdrawiam