Problem z nowiutkim kompem-ciagłe zawieszanie

(Dorota) #1

Witam wszystkich.Zamówiłam komputer zgodnie z waszymi poradami :wink:) i miało byc tak pięknie .Wczoraj przywiozłam go do domu ,podłączyłam i zaczął się problem. Przez chwile komputer chodzi płynnie , a potem zaczynaja się zwiechy.Nie da się wejść w skróty na pulpicie (moje dokumenty, mój komputer) a jak się juz wejdzie to pojawia sie ikonka żarówki i komputer szuka ,szuka, szuka ....Praktycznie wszystkie aplikacje sie zacinają, po prostu wszystko staje w miejscu i koniec ,trzeba resetować kompa.Na komputerze zainstalowany jest tylko oryginalny Windows XP (przeniesiony ze starej płyty głównej) , Avast i jedna gra ,tak,ze to nie wina tego ,że komputer jest przeładowany.przy próbie zamknięcia aplikacji wyskakują komunikaty ,coś o dll 32 , albo o błędzie z polecenia 128 .Przy otwieraniu kompa wyskakuje komunikat " wystapił bład podczas ładowania C;/windows/system 32 tqurity .exe ".Po prostu nic sie na nim nie da robić.Co to moze być ? Pomóżcie;-(((

(Farall) #2

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc to co wyzej. Jak przeniosłeś tego windowsa? Nagrałeś obraz starego dysku na nowy? Skopiowałeś po prostu? Jeśli tak to na 100% tutaj jest problem - windows pamięta konfigurację starego kompa (sprzęt, sterowniki itd.) i dlatego tak działa. Może po prostu zainstaluj calkiem nowego windowsa z płyty instalacyjnej i przenieś na niego ręcznie dokumenty i inne pliki na których Ci zależy. Do tego najlepszy jest wbudowany kreator transferu plików i ustawień, ale żeby go uzyć musisz najpierw zrobić kopię tych ustawień na starym kompie. Jeśli go więc już rozmontowałeś/sprzedałeś to tego nie zrobisz. Pozostaje koiowanie "ręczne".

(Dorota) #3

Windowsa miałam przypisanego do płyty głównej w starym komputerze .Fachowiec ,który mi składał nowego kompa zadzwonił do Microsoftu i chyba powiedział,że sie spaliła stara płyta główna Potem zainstalował go na nowej płycie głównej.

(Technik Elektro) #4

być może taśma jest uszkodzona tudzież dysk, zainstaluj program hdtune i wklej zawartość zakładki HEALTH.

(Dorota) #5

Postaram się to zrobić ,ale dopiero wieczorem ,bo wtedy będe w domu.A czy to nie moze byc np .zle zainstalowany Windows?

(Technik Elektro) #6

może, wirusy,trojany....

(Dorota) #7

Wirusy raczej nie ,bo komputer był tylko przez moment miał dostęp do internetu , a mam zainstalowany program antywirusowy .Jestem w sieci osiedlowej na serwerze tez jest antywirus , który duzo świństwa wyłapuje więc to chyba nie wirusy.

(Agatonster) #8

salamandra

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Dorota) #9

Po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji ze strony Microsoftu i SP2 zawieszanie kmputera ustało.Jedyne co jest nie tak to to, ze po załączeniu wyskakuje komunikat o treści" C:/windows/ystem32tqurity.exe ". Cóz to może być?

(Klossj23) #10

To jakiś spyware. Zapraszam do działu "Wirusy".