Problem z nowszymi (i nie tylko) grami. Fatalne przycinanie

(Pajwoj) #1

No właśnie. W nowszych grach (GTA IV, Skyrim) i troszeczkę starszych (Burnout Paradise The Ultimate Box) gry po pewnym czasie grania, z 20 min na ok.10 sek robią pokaz slajdów i dźwięk też przez 3 sek jest jak slajd (Dodam że na low detalach gra powinna płynnie chodzić, no i przez te 20 minut chodzi).Potem przez 3 min jest spokój, potem jeszcze raz i tak w kółko. Sądzę że to przez przegrzewanie się podzespołów no ale to jest laptop i rozkręcić w domu trochę tak... stacjonarnego rozkręcam bez problemu, czyszczę z kurzu i do widzenia. Jak znacie jakiś serwis komputerowy który mógł by wyczyścić tego laptopa, taki bardziej znany (np. Komputronik) to bardzo podziękuję.

Parametry komputera:

Procesor:Intel Core i3 330M @ 2.13GHz

Karta Graficzna:512MB GeForce 310M (Samsung)

Płyta Główna:SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. R580 (CPU 1)

RAM:3,00 GB 2-Kanałowy DDR3

A czego się spodziewasz po tej karcie?

(Pajwoj) #3

po 1: Chociaż tego Burnouta bez lagów bo ustawia ustawienia na wysokie a tu bubel.

po 2: Po raz pierwszy widzę żeby moderator pisał coś innego niż popraw temat albo popraw posta. :smiley:

(Villy) #4

zdecydowanie przegrzewanie, możesz rozebrać na wlasna reke wystarczy ze sciagniesz service manual, i krok po kroku zrobisz jak tam bedzie napisane i ci się uda,

podaj wiek laptopa, i sprawdź dysk programem HD tune bad sectory równiez moga powodowac przycinanie gier

(Pajwoj) #5

Laptop ma ok.2 lata. Ja nie chcę nic popsuć i się boję dlatego wolę dać lapka w ręce specjalistów.

(Szotek5) #6

PajWoj , może na początek sprężone powietrze/kompresor?

(Villy) #7

pajwoj, tak jak szotek powiedzial jak masz dostęp do kompresora, to warto sprobowac, jednakze ja jestem zdania ze lepiej rozkrecic a jak sie nie znasz na tym to zarezerwuj na to caly dzien, zeby na spokojnie bylo, bo za czyszczenie z kurzu w serwisie biorą koło 100złotych, u mnie wołają za taką akcje 80+, uważam ze nie warto tyle płacić, bo jak zaczaisz o co chodzi to naprawde zobaczysz ze nie jest to aż tak trudne jak wygląda

(Pajwoj) #8

Wow, myślałem że biorą więcej. Ani sprężonego powietrza, ani kompresora nie ma. Taki pomysł mi ostatnio wpadł do głowy - odkurzaczem po obudowie przejechać. Małe dziurki są, więc chyba nic nie wypadnie.

(Szotek5) #9

PajWoj , odkurzacz nic nie da - nie wyciągnie zalegającego kurzu. Może ktoś znajomy ma kompresor? Jeśli nie i nie masz zamiaru rozkręcać lapka to kup sprężone powietrze :slight_smile: