Problem z nowym dyskiem


(Face1000) #1

Prosze o rade, posiadam płyte główną Chaintech 9BIA z BIOSem AWARD Modulator v6.00PG którego data systemowa to 05/27/02. Na stronie producenta ( http://www.chaintech.com.tw/tw/eng/Down ... sp?DCSNo=4) znalazlem uaktualnienie do tego BIOSu ale z ta samą datą. Czy możliwe jest że istnieje nowesze uaktualnienie. Nadmienie że chce upgradować BIOS ponieważ zakupiłem dysk 200GB a BIOS widzi go tylko jako 130GB, a dokładnie jeżeli podłączony jest samodzielnie bez zadnego innego dysku w BIOSie pokazany jest jako 130GB, natomiast jeżeli podłączony jest jako slave z dyskiem na którym mam system, zarówno BIOS jak i Winda widzi tylko 33GB.CO robić? Pomocy.


(Aficio32) #2

na jakim systemie pracujesz?


(Face1000) #3

Na Windows Xp profesional


(Rkizeweter) #4

Może trza podzielić na partycje.


(Face1000) #5

to nic nie daje bo przeciez jak dziele chocby na 2 partycje to i tak mam nipelny dysk


(Rastko1) #6

a masz dodatek service pack 2?


(Aficio32) #7

Właśnie.Dopiero po zainstalowaniu powinien widzieć cały dysk.


(Face1000) #8

tak mam service packa 2


(system) #9

Też tak miałem gdy kupiłem nowy dysk 250 GB. Mam starszą płytę główną oraz XP Professional z SP2 i dokładnie te same objawy. Dysk zobaczyło dopiero u kolegi na nowszym kompie, kiedy był podłączony jako drugi.

Kolega mi założył 3 partycje i obecnie działa. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje :?

Aha...

Wcześniej próbowałem podzielić dysk 250 Gb na partycje u siebie. Dysk nie chciał współpracować. Natomiast po powrocie kiedy podłączyłem dysk u siebie a potem po wgraniu na niego XP podłączyłem swój stary dysk 40 Gb aby skopiować dane, to miałem kłopot.

Stary dysk nie miał jednej partycji a druga była, ale cała pusta. Pomógł spacer do kolegi i wykonanie pełnego scandiska. Dane wróciły.


(Face1000) #10

dzieki za rade postaram sie z niej skorzystać, mam nadzieje że pomoże


(boczi) #11

face1000 proszę poprawić temat na konkretny.