Problem z nowym kompem!

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz modelatorów.Mam problem z którym niemogę sobie poradzić.Zakupiłem kompa i coś mi się dzieje z nim tz.po uruchomieniu go sam mi się resetuje ponownie i wyskakuje info czy chcę odpalić system normalnie czy awaryjnie nieruszam nic i po odliczeniu czasu 30 sekund powraca wszystko do normy no ale chyba tak niepowinno być prawda???!!Zauwarzyłem jeszcze jedno jak info wychodzi jak chcę odpalić system to pokazuje że 2 nagrywarki są podłączone na slave i master tą szeroką taśmą według mnie jest OK ale dyski pokazuje że są na 2 mastery są już podłączone tą cienką taśmą do pł.głównej na chyba dobrze piszę via sata raid bo pł.główna już mi to obsługuje jest tam takich 6 gniazd i dwa jak już wyżej wsp.te na szeroką taśmę gdzie pod nie są włąśnie podłączone 2 nagrywarki dvd ponieważ podobno mogę pod tą pł.główną tylko 2 napędy podłączyć model pł.głównej to:GA-M57SLI-S4 na Support AMD Socket AM2 sorki ale nieznam się natym i piszę jak na pudełku pisze firmy GIGABYTE czy da się coś z tym zrobić???!!Będę ogromnie wdzięczny osobie lub osobom za konkretne instrukcje jak mój problem rozwiązać.Według mnie to też chyba dyski twarde powinny być na slave i master a nie jak pokazuje po restarcie kompa że są na 2 mastery obydwa.Dysk systemowy zostawiłem na master a ten drugi próbowałem tą zaślepką przełanczać po kolei ale bez rezultatów nawet potem kompletnie z tego drugiego dysku ją usunołem i też pokazuje po załączeniu kompa że obydwa dyski są na master tak ma napewno być???!!Dla pewności odłączyłem ten drugi dysk na razie aby go tym kombinowaniem niespalić i czekam na instrukcje od WAS najlepiej jak już wsp.krok po kroku jak mój problem rozwiązać !!

Na początek wejdź do panelu sterowania > system > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie > odznacz “Automatycznie uruchom komputer ponownie”

Następnym razem zamiast sie zrestartować powinien “wypluć” niebieski ekran z komunikatem błędu który zanotujesz i wkleisz tutaj :slight_smile:

BLADE2042 , proszę konkretnie tytułować swoje posty, przeczytaj jak mądrze zadawać pytania

  • następnie użyj przycisku icon_edit.gif