Problem z nowym komputerem - Dysk Twardy

Witam, mam następujący problem w moim nowym komputerze, który mam w podpisie. Mój dysk to WD Caviar 320GB 7200 obr./min. 16MB CACHE. - chyba ten bo ma napisane na sobie blue - http://www.allegro.pl/item532478293_sal … a_300.html

Opis Problemu:

odebrałem złożony komputer ze sklepu, tam wszystko było ok, nawet mi windowsa zainstalowali gratis. gdy wróciłem z nim do domu, podłączyłem go i odpaliłem. Na początku monitor, myszka i klawiatura nie łapała. Uruchomiłem od nowa. Wszystko ładnie pokazuje się wybór biosu itp no i wkońcu mi wyskakuje jak chce uruchomić komputer, czy w trybie awaryjnym czy normalnie czy ostatnia zalecana konfiguracja. Obojętnie co wybierałem zawsze po tej czynności komputer się resetował. Dzwoniłem do sklepu - powiedzieli, że mogło wystąpić jakieś zwarcie w dysku i partycja C mi mogła zniknąć czy coś takiego. To włożyłem płytę instalacyjną z Windowsem, no i gdy było “windows is loading files” zacięło mi się w połowie, dopiero za drugim razem załadowało się ale po załadowaniu wyskoczył blue screen, coś na wzór tego:

http://www.cottagegrove.net/error_dump2.jpg

Co o tym myślicie, czy naprawdę dysk mógł paść? próbowałem wszystkiego, jutro idę z dyskiem, aby mi go sprawdzili, jak będzie walnięty to oddam na reklamację.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Moim zdaniem jeśli jest to nowy komputer skonfigurowany w sklepie i po odebraniu nie działa tak jak należy to dlaczego Ty

masz się z nim “użerać”.Bierz kompa pod pachę i niech robią tak,aby działał jak należy.Co do błędu 0xD1 to zobacz tu jego możliwe przyczyny.

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

O gwarancji prawie wszystko tu:

viewtopic.php?f=19&t=305876

Za HotFixem - sprawdzić pamięć memtestem no i dysk także przetrzepać.

Jednak i tak zapewne masz plomby więc nic nie wymienisz nie tracąc gwarancji.

dysk brałem gdzie indziej, nie ze sklepu, na budzie nie mam plomb, konfig składany z Waszą pomocą. jutro dam dysk do tego sklepu oni go sprawdzą, jak coś to go oddam na gwarancję. Podłącze jeszcze do tego nowego kompa dysk ze starego i sprawdze czy po załadowaniu plików z płyty windowsa będę mógł robić dalsze kroki czy też mi blue screen wywali.

Dodane 10.02.2009 (Wt) 20:44

d5c6abafe828ee22m.jpg

To jest zdjęcie tego dysku. Proszę powiedzieć co wiecie o tych caviarach, są wadliwe? Czy to normalne, żeby dysk po drugim lub trzecim uruchomieniu mógł paść?

Pozdrawiam.