Problem z nowym komputerem i wgraniem na niego windowsa

(Misiekg3) #1

Dzisiaj odebrałem nowy komputer

Athlon 6000 x2

Gigabyte 52L-S3

2gb ram

Radeon 3870

500 gb dysk twardy

i zasilacz 500w modecom

i mam problem z wgraniem windowsa. Instalator odpala się normalnie, dziele na patrycję, formatuje ładuje pliki.Jak dochodzi do samej instalacji komputer się poprsotu wyłącza. Próbowałem ze starym dyskiem z wgranym winem i komp się na okrągło restartuje. Jakieś pomysły co może być?

(Goodprogram) #2

marka i model zasilacza ?

resety są najczęsciej przez byle jakie zasilacze,

a sądząc po tym twoim zestawie mozna zgadywać że jest z biedronki, etc.,

czyli zasilacz = badziew, jestem na 99% pewien że to feel

bez wymiany sie nie obejdzie.

(Misiekg3) #3

zasilacz jest to modecom 500w feel III, mój brat zamówił mocniejszego kompa i taki zasilacz nie sprawiał problemów a ma identyczny

(Himmak5g) #4

Te zasilacze to ruletka. Czasami działają lata a czasami po tygodniu spalają kompa. wiem te rzeczy z własnego doświadczenia.

(Misiekg3) #5

wymiana zasialacza czy może jednak jeszcze coś możebyć np procesor? albo obudowa... bo mam raidmax smilodon wentylatory 2x 120 2x 80 plus ledy na przodzie to wszystko jest w standardzie

(Misiekg3) #6

to dla mnie ważne prosze o pomoc

(Misiekg3) #7

to może pytanie zadam inaczej jeszcze jaki zasilacz polecacie do takiego kompa? tak w miarę cenowego?

(smoq5) #8

Komputer zawsze wyłącza się w tym samym momencie? Jeśli tak to może nie być wina zasilacza, chociaż i tak trzeba by go wymienić na ModeCom Mc-400 przynajmniej :wink:

EDIT

Dobrze by było gdybyś mógł inny system spróbować na nim postawić Linuksa, vistę cokolwiek. Możesz kompa rozkręcić czy masz plomby?

(Misiekg3) #9

Tak wyłącza się zawsze w tym samym momencie, jakąś minute po uruchomieniu instalacji windowsa... do środka mam spokojny dostęp, sprawdzałem wszystko, każde kable, wyciągałem wsadzałem ram i karte graficzną, ciągle to samo... procesor napewno się nie grzeje temp 24 stopnie.

(smoq5) #10

Jak masz ram w kilku kościach to spróbuj na jednej tylko zainstalować, odłącz wszelkie dodatkowe karty rozszerzeń, zostaw tylko mobo, grafe, proc, 1xram, 1xnapęd, 1xdysk twardy, spróbował bym również w miarę możliwości z innym twardzielem, tudzież innym zasilaczem, nośnik od Xp nie uszkodzony?