Problem z nowym komputerem

Dwa dni temu przyszedł do mnie złożony już zestaw komputerowy z monitorem. Niestety coś tam było przydzwonione bo obudowa pod zasilaczem zagięta i grafa wypadła ze slotu a wentylator z radiatorów na procesorze. Zestaw jest na razie bez win 10. Gdy podpiąłem monitor do kompa to czarny obraz - i za pośrednictwem vga jak i hdmi. Parę razy wyciągnąłem pamięci RAM, kartę grafiki. Dopiero po podłączeniu kompa do telewizora plazmy pokazał się komunikat: Devices changed (CPU or memory) or CMOS have been cleared. Please enter setup to configure your system.
Press F1 to run setup
Press F2 to load default values and continue
Dlaczego ani na nowym monitorze ani na starym nie wyświetla nic tylko na tv? Co z tym komunikatem zrobić - mam coś uszkodzone?

I nawet nie reklamowałeś ??!!

Nie masz windowsa :slight_smile:

@lordjahu Po co Windows do wyświetlania BIOSU/UEFI?

@rbit82 Jeszcze raz upewnij się że wszystko poskładane jest do kupy jak trzeba, wyciągnij bateryjkę na 15 min. żeby skasować CMOS, następnie ją włóż i odpal zestaw, powinien ruszyć na default`owych ustawieniach BIOSu.
BTW na przyszłość każdą popierdółkę którą otrzymujesz a opakowanie nosi ślady czegolwiek, otwieraj przy kurierze…

Opakowanie nie nosiło śladów uderzenia zawinięte całe w folie strecz. Jutro ma przyjechać kurier celem spisania protokołu szkody. Jutro zadzwonię też do sklepu jak się da niech sobie to biorą i oddają kasę. Opakowanie zero oznaczeń jak worek ziemniaków. Czyli z tego komunikatu wybrać F2 ? Dlaczego ani stary ani nowy monitor nie wyświetla niczego jak podpinam do nowego kompa- dopiero na plaźmie wyświetliło komunikat?

Opakowanie nie nosiło śladów uderzenia zawinięte całe w folie strecz. Jutro ma przyjechać kurier celem spisania protokołu szkody. Jutro zadzwonię też do sklepu jak się da niech sobie to biorą i oddają kasę. Opakowanie zero oznaczeń jak worek ziemniaków. Czyli z tego komunikatu wybrać F2 ? Dlaczego ani stary ani nowy monitor nie wyświetla niczego jak podpinam do nowego kompa- dopiero na plaźmie wyświetliło komunikat?

Wybierz F2, jak nic nie da próbuj z baterią…

Wyjąłem bateryjkę na 15 minut i jakoś wszedłem do biosu. Czemu w biosie nie ma żadnych informacji o karcie graficznej i o dysku ssd? Może karta grafiki coś źle działa? Co tam ustawić w BIOSIE żeby było dobrze mogę dać screeny?

Może nie być takowej informacji. Nie kombinuj, bo możesz stracić gwarancję - reklamuj sprzęt.

Wiem dzwonie o 10 do esc.pl bo od tej godziny działa. Najlepiej domagać się zwrotu kasy za cały sprzęt i odesłać to w cholerę czy reklamować do naprawy? Dziś ma przyjechać kurier do protokołu szkody.

Ja bym dał szansę - niech naprawią i odeślą. Jeśli to nie wypadli, żądaj zwrotu kasy.

Ja najpierw będę domagał się zwrotu kasy. W sumie jest 14 dni na zwrot. Mogę powiedzieć, że obudowa zagięta że nie chcę takiego kompa co się kołysze na trzech podpórkach a monitor nie działa . Jak zaczną mi to naprawiać i tłuc po 800km tam i z powrotem to dopiero będzie ruina.

Co oznaczają diody na płycie głównej: cpu, dram, vga i boot. One po kolei powinny się świecić i gasnąć?

Oznaczają poszczególny stan podzespołów, przy boot`cie kompa robią to o czym piszesz… Nie wiem gdzie co wpinasz, być może odpalasz na integrze, musisz dokopać się do opcji graphic init czy coś w tym deseniu, wszystko masz w manualu płyty głównej, nie znam wszystkich BIOSów na pamięć ale podstawowych ustawień jest niewiele i nie są jakoś specjalnie zakopane…

Dlatego odradzam zakup gotowców lub składania komputera przez sklep, który do nas mają wysłać. Gdy wsio jest w pudełkach to istnieje mniejsze ryzyko, że coś się rozwali, połamie lub uszkodzi. Jak nie potrafisz składać sam to zapłać jakiejś lokalnej firmie lub znajomemu, który to zrobi, bo przynajmniej komputer będziesz transportował osobiście.

Jakbym zobaczył w takim stanie komputer, w jakim ty dostałeś to nawet nie próbowałbym go włączać tylko od razu reklamacja i mają to zabierać. zawsze istnieje ryzyko, że zwalą winę na Ciebie, bo coś podłączyłeś, a to było uszkodzone i zepsuło co innego. Różne cuda widziałem i słyszałem…