Problem z nowym sprzętem

(Przemek Kil) #1

Witam wszystkich.

Kupiłem 2 dni temu nowy komputer, który ma służyć głównie do przeglądania internetu.

Dane sprzętu:

Procesor AMD SEMPRON 190 X2 DUAL CORE 2x2,5GHz, 1MB cache

Płyta główna MSI 760GM-P21

Pamięć RAM 4GB 1600Mhz (1 slot wolny do rozbudowy)

Wbudowany napęd Nagrywarka DVDRW - 22x dwuwarstwowa.

Dysk twardy 250GB

Karta graficzna Nvidia GeForce GT610 2048MB DDR3

Zasilacz 500 PFC

Karta sieciowa Zintegrowana Gigabit LAN Realtek 8111E

Karta muzyczna Zintegrowana 5:1 HD audio Realtek ALC 887

Dysk tego komputera jest nowy i pusty, gdy włączam stację roboczą muszę zainstalować system lecz, gdy wkładam płytę od Windy 7 wyświetla komunikat "No bootable devices. Press any key to go back..." . Napęd działa, dysk sprawdzałem jest dobrze podłączony próbowałem tez w innych slotach nadal to samo. Lecz, gdy odłączam go całkowicie komunikat jest ten sam.

Proszę o szybką pomoc.

(igrek) #2

Ustawiłeś w biosie bootwanie z cd-romu jako pierwsze? Jeśli nie to ustaw.

(mktos) #3

Sprawdź czy kolejność bootowania z poszczególnych nośników w BIOS/UEFI jest prawidłowa.

(Przemek Kil) #4

Wszystko jest sprawdzone i ustawione poprawnie.

(ADR1991) #5

I czy płyta jest bootowalna - oryginalna.

(Przemek Kil) #6

Płyta nie jest oryginalna, wypalona z oryginalnym kluczem. Podczas formatowania innej stacji roboczej działała.

-- Dodane 30.06.2013 (N) 13:41 --

Jeszcze jedno. Bezpośrednio w BIOS nie mogę wejść. Automatycznie po włączeniu wyświetla mi się napęd do wyboru. Wybieram ten w którym znajduje się płyta i komunikat jak już wyżej pisałem "No bootable devices..."

(Agatonster) #7

roczniak ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Lewanxd) #8

Cześć,

wyłącz UEFI Secure Boot.

Czyli pirat, czy licencja na klucz + ściągnięcie obrazu z neta?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd