Problem z nowym sprzętem

Witam wszystkich.

Kupiłem 2 dni temu nowy komputer, który ma służyć głównie do przeglądania internetu.

Dane sprzętu:

Procesor AMD SEMPRON 190 X2 DUAL CORE 2x2,5GHz, 1MB cache

Płyta główna MSI 760GM-P21

Pamięć RAM 4GB 1600Mhz (1 slot wolny do rozbudowy)

Wbudowany napęd Nagrywarka DVDRW - 22x dwuwarstwowa.

Dysk twardy 250GB

Karta graficzna Nvidia GeForce GT610 2048MB DDR3

Zasilacz 500 PFC

Karta sieciowa Zintegrowana Gigabit LAN Realtek 8111E

Karta muzyczna Zintegrowana 5:1 HD audio Realtek ALC 887

Dysk tego komputera jest nowy i pusty, gdy włączam stację roboczą muszę zainstalować system lecz, gdy wkładam płytę od Windy 7 wyświetla komunikat “No bootable devices. Press any key to go back…” . Napęd działa, dysk sprawdzałem jest dobrze podłączony próbowałem tez w innych slotach nadal to samo. Lecz, gdy odłączam go całkowicie komunikat jest ten sam.

Proszę o szybką pomoc.

Ustawiłeś w biosie bootwanie z cd-romu jako pierwsze? Jeśli nie to ustaw.

Sprawdź czy kolejność bootowania z poszczególnych nośników w BIOS/UEFI jest prawidłowa.

Wszystko jest sprawdzone i ustawione poprawnie.

I czy płyta jest bootowalna - oryginalna.

Płyta nie jest oryginalna, wypalona z oryginalnym kluczem. Podczas formatowania innej stacji roboczej działała.

Dodane 30.06.2013 (N) 13:41

Jeszcze jedno. Bezpośrednio w BIOS nie mogę wejść. Automatycznie po włączeniu wyświetla mi się napęd do wyboru. Wybieram ten w którym znajduje się płyta i komunikat jak już wyżej pisałem “No bootable devices…”

roczniak ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Cześć,

wyłącz UEFI Secure Boot.

Czyli pirat, czy licencja na klucz + ściągnięcie obrazu z neta?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd