Problem z nowym windowsem na laptopie aspire 5520

Witam posiadam laptopa acer aspire 5520. Po dłuższym użytkowaniu windowsa visty zaczął się sypać system więc postanowiłem zainstalować nowego windowsa tym razem xp. Niestety nie wiedziałem, że posiadam możliwość zainstalowania windowsa visty od nowa z dysku. No więc dostałem xp od kolegi, niestety nie jest to system legalny. Okazało się oczywiście, że nie ma sterowników które działają dobrze na moim laptopie i zaczęły pojawiać się problemy. Teraz mam pytanie co mam robić krok po kroku aby (jeśli to możliwe) odzyskać Viste. Czytałem inne tematy i wiem, że można pożyczyć od kolegi ale nie wiem gdzie znajduje się ten windows na dysku i jak go skopiować i zainstalować u siebie (proszę o porady krok po kroku), lub jak ściągnąć go z internetu. Na dole laptopu posiadam klucz licencyjny.

Na laptopie powinieneś mieć partycję recovery.Jeśli nadal ją masz, to możesz przywrócić Vistę naciskając odpowiedni klawisz podczas startu laptopa.Jeśli ją skasowałeś, to musisz pożyczyć płytę z Vistą, wgrać, a potem poszukać sterowników.

Usunąłem to ale mam jakiś program który nazywa się EasyRecovery i niby ma opcje odzyskiwania danych z formatowanych partycji, może to coś pomoże.

Spróbować zawsze można, ale jak masz zainstalowany system na tej partycji, to nowo zainstalowany system mógł zamazać dane ze starego, więc to może zakończyć się niepowodzeniem.

niech tylko spróbuje coś zamazać kur** :smiley:

Weź ok kolegi albo ściągnij z neta pierwszy lepszy obraz visty, wypal na płytkę i podczas instalacji wpisz klucz, który masz na naklejce.

Z kinder niespodzianką w środku…

W obrazach z internetu mogą być różne syfy.