Problem z ntdsapi.dll

Witam.

“Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono NTDSAPI.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem.”

Generalnie dany program dalej się uruchamia, ale to nie jest rozwiązanie problemu. Uff, co ja już nie robiłem, aby to naprawić :frowning: Oczywiście plik istnieje w folderze \Windows\System32. W zmiennych systemowych jest dostęp do tej ścieżki. Komputer przeskanowany programem antywirusowym, ad-ware itp. Nic nie znajduje. To, co “normalnego” w necie znalazłem, to próbowałem zrobić tzn. rejestrować plik przez regsvr32.exe - nie pomaga. Próbowałem użyć sfc /scannow Niby znajduje jakieś błędy, ale ich nie naprawia! Reszta, co znalazłem to tylko jakiś scam (kup program, który usunie problem itp.). Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

To nie jest plik rejestrowany za pomocą REGSVR32.exe .

Sprawdź czy istnieje jego 32 bitowa wersja w : C:\WINDOWS\ SYSWOW64 (o ile jest to 64 bitowy system , czego w swojej łaskawości nie raczyłeś nawet napisać) .

 

Tak, Windows 7 64bit. W folderze C:\WINDOWS\SYSWOW64\ nie mam pliku ntdsapi.dll

Edit:

Jesteś WIELKI :slight_smile: Przegrałem plik z innego kompa! Wszystko działa! Jeszcze RAZ WIELKIE DZIĘKI!

Zapasowe kopie plików 32/64 - bit znajdują się : C:\WINDOWS\ WINSXS

NTDSAPI.DLL - 6.1.7600.16385 - 88 kB  (mniejszy od wersji 64 bit)

Masz naruszone prawa własności do plików systemowych !

Właścicielem tego pliku powinien być TrustedInstaller (NT Service\TrustedInstaller , Sprawdź nazwy , OK , OK)  ****.

Hmm, to ja mam inaczej:

c:\windows\system32\ntdsapi.dll - 149kB (tu jest TrustedInstaller)

c:\windows\wowsys64\ntdsapi.dll - 88kB (tu go nie ma)

A jak naprawić prawa własności do plików systemowych?

Właściwości - Zabezpieczenia - Zaawansowane - Właściciel - Eytuj - Inni użytkownicy i grupy : NT Service\TrustedInstaller

Sprawdź nazwy , OK , OK , OK  ****.

Właściwości - Zabezpieczenia - Edytuj - Dodaj : NT Service\TrustedInstaller

OK

Uprawnienia dla poszczególnych użytkowników (kolumna Zezwalaj) zaznacz tak jak to jest dla pliku 64-bit .

 

Dzięki :slight_smile: