Problem z obciążeniem pamięci oraz dużo procesów svchost.exe

Hej,

Szczerze mówiąc, to obciążenie pamięci tak na prawdę wcale nie jest duże - menadżer pokazuje zajęcie 40% pamięci fizycznej. Na podstawie menadżera zadań ciężko sprawdzić, co kryje się w każdym z svchost - wiadomo jedynie, że jest to host usług systemu operacyjnego, lub usług podających się za systemowe. Najlepiej taką analizę prześledzić na podstawie programu Process Explorer 11.33 - pokazuje on, co mieści się w poszczególnych hostach usług.

A jeśli chodzi o odciążenie komputera to polecam artykuły o przyśpieszaniu komputera - ma przykład Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku - bo widzę, że właśnie na Xp działasz… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Bardziej chodziło mi o to, co pojawia się po najechaniu na dany proces. Tak jak poniżej… Dzięki temu można określić, które usługi działają i ewentualnie które możnaby wyłączyć.

d6z68ho1e0dryxdolvpo_thumb.png

OKI, procesy nieco mnie zmyliły. Ale skoro dokonałeś optymalizacji, to chyba niewiele więcej zrobić możesz, by zmniejszyć wykorzystanie pamięci RAM.

PS. Rozumiem, że procesy związane z serwerem SQL, są uruchomione przez Ciebie??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Jeśli tak, to zgodnie z tym, co pisałem powyżej - nie masz już zbyt wielu możliwości na odciążenie pamięci RAM. Jedyne co zostaje, to powyłączanie zbędnych usług - oczywiście pod warunkiem, że już tego nie zrobiłeś przy optymalizacji Visty. W sumie informacji na ten temat w necie znajdziesz po prostu mnóstwo…

Pozdrawiam,

Dimatheus