Problem z obciążeniem procesora w Dell Dimension 2400+

Witam.

Mam pytanie, co może być przyczyną nadmiernego obciążenia procesora. Sprawda dotyczy 5 letniego komputera, Dell Diemension 2400+

Link do specyfikacji tutaj: http://reviews.cnet.com/desktops/dell-d … mncol;rnav

Komputer ma procesor: Intel Celeron 2.4 GHz

Pamięć: 1GHz (rozszerzona z 512MB)

Dysk twardy 80GB

Grafika zintegrowana: Integrated Intel Extreme 3D Graphics

System XP SP2

Mam obecnie grę Microsoft Flight Simulator 98, jej wymagania to:

Pentium 266MHz,

8MB RAM,

akcelerator 3D

Problem polega na tym, otóż podczas włączania gry, zużycie procesora sięga 100% i nie wiele mniej spada podczas samego grania. Dodam że nie działą żaden inny program w miedzy czasie, ani antywirus, nic! centralnie nic!

Proszę o podpowiedź co może być przyczyną takiego zachowania się komputera. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Ctrl+Alt+Del i sprawdź w procesach, który obciąża ci komputer.

Zapewne jest to ta gra.

OK :slight_smile: ale przeciez wymagania tej gry są tak niskie że powinna na kalkulatorze działać, a przy takim sprzęcie :wink: aż to sprawdze wieczorem. Pozdrawiam.

Sprawdź, bo może dołącza ci się jakiś inny, “niechciany” proces :smiley:

Użyłem Ashampoo WinOptimizera, wylaczylem procesy systemowe ktorych nie uzywam, programy z autostartu, wyczyscilem kompa ( z kurzu ) pousuwalem niechciane pliki i porzadek w rejestrze :wink: po czym… włączyłem gre i śmiga jak szalona. A odnośnie procesów, to nie mam bladego pojecia po co np. proces drukarek sieciowych w windowsie jest ustawiony jako wlaczany z autostartem, a przeciez tych procesow jest masa, a nikt ich nie uzywa. temat uwazam za zamkniety. pozdrawiam.