Problem z "obcięciem" pliku Avi w VirtualDub-ie

Witam, mam następujący problem chciałbym wyciąć z kilku plików Avi (pewnego serialu, a dokładnie 4 odcinków) kawałek początku , próbowałem to zrobić w VirtualDubie oraz VirtualDub modzie, niby idzie wszystko ok, ale po zapisie niby skróconego pliku, ma taki sam rozmiar oraz długość… (zero błędów oraz komunikatów), z innymi plikami nie było problemu… prosiłbym o pomoc…

No ta gdy dajesz sawe as ( zapisz) jest taka funkcja na dole Video video mode otwierasz video mode i ustawiasz na Direct Stream Copy wtedy dopiero klikasz Zapisz to proste :smiley:

Proszę zobaczyć jak to powinno wyglądać.

wniosek że wiem jak to robić :wink: , z kilku odcinków udało mi się usunąć kawałek początku, chodzi o to że edytuje dany plik w VirtualDubie, wycinam kawałek, i wtedy zapisuje już bez usuniętego “rzekomo” fragmentu to po zapisie, plik wygląda jak przed edycją… zero zmian… jakbym nic nie usuwał…

Jeśli chcesz wyciąć od początku filmu to robisz tak jak pokazałem na filmiku zaznaczasz od kąd i przesuwasz sówak na koniec filmu i zaznaczasz direct stream copy i zapisz wtedy będzię usunięty początek filmu a jeśli chcesz wyciąć coś ze środka filmu to ci nie pomogę bo niepotrafię tym programem :slight_smile:

@maniek8902, jak nie potrafisz posługiwać się programem to nie zabieraj głosu. Po tej twojej poradzie nic nie będzie usunięte. Jedyne co ustawiasz prawidłowo to Direct stream copy (bezpośrednia kopia strumienia). I radzę zainwestować w słownik. Na filmiku jest pokazane jak zapisać wybrany fragment. Wycinanie nie polega na tym. Suwak ustawiamy na początku fragmentu do usunięcia, naciskamy przedostatni przycisk na dolnym pasku. Ustawiamy suwak na końcu fragmentu i naciskamy ostatni przycisk na pasku. Naciskamy klawisz Delete. Można też z menu Edit wybrać polecenie Delete. Tu jest pewna niedogodność. VirtualDub działa tylko na klatkach kluczowych (są to klatki niosące pełną informację o obrazie) i może się zdarzyć, że nic nie wytnie. Żeby coś na pewno wyciąć musimy działać na klatkach kluczowych. Wybieramy suwakiem początek fragmentu do wycięcia i naciskamy lewy przycisk z kluczykiem. Następnie koniec fragmentu i prawy przycisk z kluczykiem i wycinamy. Następnie po ustawieniu na Direct Stream Cpoy wybieramy Zapisz jako ( Save As ).

Dzięki za odpowiedź, ale sęk w tym że wiem co i jak, przerabiałem dużo plików itp, z innych udało się normalnie usunąć fragment początku, a w tych niby usuwa, zapisuje plik, ale po zapisie nic się nie zmienia, jakby jakaś “blokada” edycji była;/, wiem że to brzmi dziwnie ale nie wiem jak to określić;/

Wypróbuj Avidemux. Z nim nie ma takich problemów. Do pobrania tu: http://avidemux.razorbyte.com.au/

I znowu problem;/ Oto komunikat: http://zapodaj.net/b138408a8643c.jpg.html a gdy klikam ok to wyskakuje http://zapodaj.net/4e7f4a9101244.jpg.html

Wygląda na to, że masz uszkodzone pliki z filmami. W pierwszym komunikacie masz informację, że plik nie zawiera klatek kluczowych.

Jak na razie problem rozwiązany, udało mi się usunąć dane fragmenty programem Avidemux wersją 2.5.6-1:)