Problem z obracaniem zdjęć

Witam,

Mam następujący problem po zrobieniu zdjęć gdy włożę kartę do czytnika i chce sobie je pooglądać otwieram je i załóżmy ze zdjęcie jest odwrócone no i np przewracam je o 90 stopni i potem jak wkładam kartę do aparatu to pisze se plik nie zawiera żadnych danych o zdjęciu a wynika to z tego ze gdy obroce zdjęcie w domyślnym przeglądaczu zdjęć Windows to one zostaje potem obrócone dawniej gdy je obracałem tak się nie działo po włożeniu karty do aparatu było tak samo jak wcześniej nie obrócone nie jest to wina aparatu. I pytanie brzmi do zrobić zęby np przeglądając zdjęcia i potem je przewracając zostało po zamknięciu programu tak samo żebym sobie potem po włożeniu karty mógł spokojnie zobaczyć je na wyświetlaczu aparatu. Problem tkwi ze ta domyślna przeglądarka zdjęć zapisuje w jakim ostatnim stanie było zjecie (obrócone czy nie) ew doradźcie jakaś inna przeglądarkę zdjęć która tego nie będzie zmieniać.

Pozdrawiam :wink:

Aleś namotał, masz na myśli, że po obróceniu zdjęcia o 90 stopni i zapisaniu zmiany na karcie, w aparacie zdjęcia nie są wyświetlane? Może zapisujesz je w formacie którego aparat nie rozpoznaje? Jaki typ pliku mają zdjęcia robione Twoim aparatem? Sprawdź czy ten sam jest po zapisaniu zmian.

wkładam kartę do czytnika i załóżmy ze jakieś zdjęcie jest inaczej obrócone i chce sobie je obrócić żeby było dobrze widać no i potem jak zamknę i chce je otworzyć 2 raz to jest już obrócone a po włożeniu karty do aparatu aparat nie może tego obróconego już zdjęcia odczytać

http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=92770 to jest to opisane ale nie ma rozwiązania.

A jak z tym typem pliku? w jakim formacie zapisujesz zdjęcia po edycji? A jaki typ pliku mają zdjęcia nieedytowane? (te które normalnie widać)

format się nie zmienia chodzi o to ze jak obórce w kompie a potem włożę kartę do aparatu to on jej na wyświetlaczu nie chce pokazać.

w01f , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

w01f , Próbowałeś różnych programów? IrfanView, Paint, podgląd obrazów Windowsa? W każdym to samo?

Nie, ale dawniej tak nie było po obróceniu wszystko było ok.

To może spróbuj przeinstalować program graficzny, w którym obracasz te zdjęcia. Ew może format karty?