Problem z obramowaniem kolumny tabeli w LibreOffice Writer

Witam serdecznie. A więc mam taki problemik. Otóż w LibreOffice Writer dałem tekst do tabelki, usunąłem obramowania i mam takie coś.

89473457476833601149.jpg

Byłoby dobrze, gdyby to nie było takie wąskie, zatem chcę to poszerzyć jakby, aby to szare pole było większe. I mam takie coś:

67794077470200710319.jpg

No jest większe, ale ja chcę, aby to było całkiem gołe, tak jak na 1 screenie, ale żeby zachowało tą większą wielkość. A jak właśnie powiększę to, to pojawiają się takie drobne linie, a zamiast tych lin to powinno być tam jeszcze szare obramowanie całkiem, powinno ono tam sięgać… Jak zrobić, abym uzyskał zamierzony efekt.

Rozumiecie chyba o co mi chodzi. Na 1 screenie jest dobrze, ale chcę powiększyć to szare obramowanie. Ale gdy zwiększam to zmienia ono swój wygląd, a chcę tego uniknąć, chcę zmienić tylko wielkość.

Czy o takie coś chodzi? :

tYXFmag

http://ompldr.org/vYXFmag/snapshot1.png

Oczywiście, większe i gładkie, napisz proszę jak to zrobić :smiley:

Bo ty pewnie zaznaczyłeś sam tekst, a tu trzeba zaznaczyć całą komórkę. Kursorem (tą kreską) na komórkę i z menu Tabela → Zaznacz → Komórki.

Nie, ja wiem, że trzeba zaznaczyć całą komórkę, tak robiłem, próbowałem i próbuję dalej, ale nie wychodzi. Grzebię we właściwościach tabeli, w innych opcjach tabeli też szukam, ale nie udaje mi się.

Dodane 09.10.2011 (N) 21:30

Aha, dodam, że mi nie chodzi o powiększenie przez klikanie sobie Enter w kolumnie czy Shift + Enter. Wtedy tabelka robi się trochę za wielka. Mi chodzi o powiększenie takie gdzie sobie sam dokładnie ustawię, ale żeby było całkiem gładkie właśnie.

Żeby to zaznaczyć to spróbuj przeciągnąć zaznaczenie na sąsiednią komórkę i wrócić. Tak u mnie działa.

Ok, już doszedłem jak to zrobić. Przy najeżdżaniu kursorem do brzegów komórki mogą pojawić się dwie strzałki, zależy gdzie najedziesz. Gdy najedziesz na brzeg górny, to pojawi się czarna gruba strzałka służąca do zaznaczenia całej kolumny. A jeśli najedziesz od dolnej strony, to pojawią się dwie strzałki (góra i dół) przekreślone po środku kreseczką. Wtedy trzymając LPM przeciągasz na dół tym samym zwiększając ją. Gdy już to zrobisz, to zaznaczasz kolumnę i ponownie ją wypełniasz kolorem.

Dziękuję za chęć pomocy, ale przyznam, że trochę pomógł mi właśnie twój ostatni post w tym temacie :slight_smile: