Problem z obrazem ISO

(Michal Jesionek) #1

Witam nie wiem czy dobry dział ale mam problem z obrazem płyty w postaci ISO nie wiem czy może jest jakiś program do naprawy takich obrazów bo już 2raz pobrałem i nadal uszkodzone a może jest jakiś program do konwersji ISO na RaR np. nie mogę wypakować wogóle tego pliku proszę o pomoc

(Cedar) #2

To pobierz trzeci, czwarty i piąty raz. Do skutku. A jeśli nie pomoże to zmień źródło. Podejrzewam, że jakiś pirat :wink:

Nie możesz rozpakować czegoś co jest niekompletne/uszkodzone. ISO jest to obraz pyty a RAR to jest archiwum i nie można bezpośrednio dokonywać konwersji jednego do drugiego bo te formaty mają różne zastosowania.

(Michal Jesionek) #3

po 1. brak innego źródła po 2. jeżeli da się rar do iso to iso do rar też powinno się dać więc mi tu nie wciskaj kitu i iso też się da naprawić ale nie wiem jakim programem i po 3. nie żaden pirat jak masz tak pomagać wogóle nie pomagaj

(Cedar) #4

Nie da się, nie istnieje tego tego typu program do konwersji, bo to są różne formaty o innych zastosowaniach a Ty tego nie chcesz i nie potrafić zrozumieć. To, że zmieniając rozszerzenie .rar na .iso (lub odwrotnie) możesz dany plik otworzyć w np. programie WinRAR nie oznacza, że dokonana została konwersja. ISO możesz za to po prostu spakować za pomocą WinRARa lub możesz utworzyć obraz, którego zawartością są pliki rar :wink:

(Frog) #5

Zamykam do wyjaśnienia.

Autora proszę o kontakt na PW.