Problem z obrazem - niewyraźna czcionka i tekst

Witam.

ppm na pulpit> ustawienie ekranu> zaawansowane ustawienie wyświetlania > Tekst Clear Type i tutaj ustaw(kreator poprowadzi)

@stens1950 ustawiałem to i dalej lipa jest :confused:

Rozdzielczość natywna tego modelu wynosi 1366 x 768p - ustaw więc taką rozdzielczość i sprawdź efekt. Sprawdź też ustawienia wg poniższego obrazka:

http://screenshot.sh/m8YySnKMsLcLG

Być może masz włączone skalowanie

Na ten 1366x 768 jest lipa totalna , tam w specyfikacji TV napisane , że pod PC jest 1920x1080 i to jest dobra rozdzielczość ,  tylko ten niewyraźny tekst :confused: , jak sprawdzić czy mam włączone te skalowanie? ten screen co wysłałeś to mam ustawione na średnie i jest dużo lepiej jak na “mniejsze” z kolei na duże jest za duże… .

Natywna rozdzielczość tego modelu to 1366x760 i mimo że TV obsługuje maksymalnie do 1920x1080 to każde zwiększenie rozdzielczości powyżej 1366x760 powoduje pogorszenie jakości obrazu.

Sprawdź jeszcze częstotliwość odświeżania i ustaw 60Hz.

Mam podobny problem

Windows 7

Monitor Lg flatron ips224

Radeon HD 9700 Series

 1920x1080 , 60Hz

Jak podłączam przez normalny kabel (chyba D-Sub) to wszystko jest w porządku. Jak łączę przez HDMI to dochodzi do przeskalowania na mniejszą powierzchnię (w okuł obrazu jest czarna ramka).

@Banita71 , ostatnio właśnie chciałem iść do okulisty , w oczach coś mi się !@#$% , patrzyłem odświeżanie poprzez ppm na pulpicie >> rozdzielczość >> zaawansowane >> monitor i było 60Hz  , ale wczoraj dopiero się skminiłem , że w panelu invidia , miałem 1920x1080i (natywna) 30Hz… , teraz mam 1920x1080p 60Hz … .  Dobra nie wiedziałem , że ten temat jest taki ciężki do ogarnięcia nie przeszkadza mi to na tyle , żeby drążyć to dalej , można zamykać , chyba , że chcecie pomóc dla Pana KamilaDz. , pozdrawiam i dzięki za fatygę .