Problem z obrazem w LCD


(jarekm26) #1

Witam... kupłlem sobie monitorek LCD LG19cali w panoramie... wcześniej używalem crt... i teraz tak, na dzień dobry postanowiłem podlączyć go kabelkiem DVI z grafa, no wiec kiedy to zrobiłem, to niestety pulpit nie mieści mi sie na ekranie :? , to znaczy część pulpitu jest jakby niewidoczna, kiedy przejadę myszka na prawa stronę ekranu wtedy część pulpitu sie przesuwa i wtedy nie widać części lewego ekranu, druga sprawa to taka że czciąki są jakby w połowie rozmyte, nie wiedząc co z tym zrobić, połączyłem monitorek z grafa kabelkiem d-sub i gitara wszystko gra pulpit idealnie mieści sie w ramach panelu... :-o Co zrobić aby było to samo kiedy połącze monitorek kabelkiem dvi????


(dark__jedi) #2

Ustaw tą samą rozdzielczość co na D-Sub


(VPN) #3

Ustaw rozdzielczość natywną i odświeżanie zalecane przez producenta monitora przy połączeniu przez DVI (patrz instrukcja obsługi).


(jarekm26) #4

ustawiłem rozdziałke 1440x900 i odświerzanie 60hz, i kuzwa nie wiem o co chodzi… wiadomo ze na dvi obraz powinien być lepszy, poniewasz sygnał idacy do monitorka jest cyfrowy, osobiście podejrzewam ze z moja grafą jest cos nie tak tylko nie wiem co…


(VPN) #5

A sterowniki do monitora zainstalowane?


(jarekm26) #6

z tego co zauwazylem to przy podlaczeniu przez dvi to moja karta graf nie obsługuje rozdzielczości 1440x900…

pomimo tego iż taka jest ustawiona… normalnie lipa :?