Problem z obrazem. Wina monitora? karty? czy czegoś innego?

Kupiłem nie dawno nowy monitor BenQ G2000WA LCD (20 cali- panoramiczny)

Miałem kiedyś stary monitor CRT i wszytko było w porządku z obrazem.

Teraz obraz drga i się rozmazuje co jakiś czas. Są to takie micro-drgania, które rozmazują literki wygląda to podobnie gdy robię automatyczna regulację. Grzebałem też w phase żeby coś naprawić, zainstalowałem sterowniki monitora. Ale dalej to samo.

Nieraz przez parę godzin pracuję bardzo dobrze. Częściej jednak oczy bolą od patrzenia :frowning:

Wyczyściłem dokładnie komputer wewnątrz razem z karta graficzną.

Czego to może być przyczyna?

Mam słaby komputer:

AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+

Kobian KOB KT266a FDSX (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (64 MB)

BenQ G2000W (Analog) [NoDB] (SA714154SL0)

Zamierzam kupić nowy, ale nie wiem czy to będzie rozwiązanie problemu. Boje się, że będę musiał oddać monitor do serwisu :?

Sprawdź monitor na innym kompie.

Jakie stosujesz stery do karty - użyj 56.72

Odinstaluj dokładnie stare stery wyczyść system, restart i zainstaluj ponownie podane.

Może i karta siada powoli.

Zobacz jak pracuje na rozdzielczości 1024 x 768 x 32 odświeżanie max 75Hz.

Na jakiej rozdzielczości pracujesz ??

JNJN sprawdzałem laptopem było w porządku.

Postaram się o te sterowniki.

rafisoltys

rozdzielczość 1680 na 1050 (standardowa dla monitora) i chyba maksymalna dla karty.

Te “drgania” pojawiają się po jakimś czasie czy są od razu po uruchomieniu komputera ??

Sprawdź temperaturę karty graficznej. Być może praca na takiej rozdzielczości jest dla niej nie lada wyzwaniem.

rafisoltys jestem zielony :frowning: jak sprawdzić tą temperaturę w biosie? mam everest’a ale jakoś nie mogę w nim tego znaleźć ;/

drgania pojawiają sie róznie , także i zaraz po uruchomieniu

JNJN na rozdzielczości 1024 - 768 (75)

obraz jest rozmazany, ale to chyba normalne. Raczej nie drga ciężko to sprawdzić ale raczej nie.