Problem z obrazem. Wina monitora? karty? czy czegoś innego?

(Podmich) #1

Kupiłem nie dawno nowy monitor BenQ G2000WA LCD (20 cali- panoramiczny)

Miałem kiedyś stary monitor CRT i wszytko było w porządku z obrazem.

Teraz obraz drga i się rozmazuje co jakiś czas. Są to takie micro-drgania, które rozmazują literki wygląda to podobnie gdy robię automatyczna regulację. Grzebałem też w phase żeby coś naprawić, zainstalowałem sterowniki monitora. Ale dalej to samo.

Nieraz przez parę godzin pracuję bardzo dobrze. Częściej jednak oczy bolą od patrzenia :frowning:

Wyczyściłem dokładnie komputer wewnątrz razem z karta graficzną.

Czego to może być przyczyna?

Mam słaby komputer:

AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+

Kobian KOB KT266a FDSX (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (64 MB)

BenQ G2000W (Analog) NoDB

Zamierzam kupić nowy, ale nie wiem czy to będzie rozwiązanie problemu. Boje się, że będę musiał oddać monitor do serwisu :?

(JNJN) #2

Sprawdź monitor na innym kompie.

Jakie stosujesz stery do karty - użyj 56.72

Odinstaluj dokładnie stare stery wyczyść system, restart i zainstaluj ponownie podane.

Może i karta siada powoli.

Zobacz jak pracuje na rozdzielczości 1024 x 768 x 32 odświeżanie max 75Hz.

(Www Rafis) #3

Na jakiej rozdzielczości pracujesz ??

(Podmich) #4

JNJN sprawdzałem laptopem było w porządku.

Postaram się o te sterowniki.

rafisoltys

rozdzielczość 1680 na 1050 (standardowa dla monitora) i chyba maksymalna dla karty.

(Www Rafis) #5

Te "drgania" pojawiają się po jakimś czasie czy są od razu po uruchomieniu komputera ??

Sprawdź temperaturę karty graficznej. Być może praca na takiej rozdzielczości jest dla niej nie lada wyzwaniem.

(Podmich) #6

rafisoltys jestem zielony :frowning: jak sprawdzić tą temperaturę w biosie? mam everest'a ale jakoś nie mogę w nim tego znaleźć ;/

drgania pojawiają sie róznie , także i zaraz po uruchomieniu

JNJN na rozdzielczości 1024 - 768 (75)

obraz jest rozmazany, ale to chyba normalne. Raczej nie drga ciężko to sprawdzić ale raczej nie.