Problem z obrazem

Witam! Nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pewien problem z wyświetlaniem obrazu na moim monitorze. Jestem świeżo po instalacji Windowsa XP i gdy skończyłem instalacje, uruchamiając pierwszy raz komputer, przed napisem “Zapraszamy” na niebieskim tle, pojawił się czarny obraz, a w rogu ramka ze zmieniającym się napisem Analog/Digital. Po kilku sekundach monitor gaśnie a kontrolka od monitora zaczyna migać. W takim momencie jedynym wyjściem jest reset. Miałem już wcześniej taki problem, kiedy poprzednio instalowałem system, ale nie pamiętam jak sobie z nim poradziłem. Napewno nie byłem z tym w serwisie itp. Teraz natomiast ekran gaśnie dopiero wtedy, gdy uruchomię jakąś aplikacje np. przeglądarkę internetową. Oczywiście tak jak wcześniej napisałem najpierw jest czarne tło z ramką w lewym górnym rogu z napisem Analog/Digital (zmienia się co sek) a po około 5 sekundach monitor przechodzi jakby w stan oszczędzania energii. Temperatura procesora waha się od 30 do 40 stopni, zasilacz 300W Codegen, karta graf. ATI 9600 XT 128mb, zainstalowałem sterowniki do karty Omega 2.6.25 + Multires, monitor Samsung 931BW. Proszę o pomoc!

spróbuj uruchomić system w trybie VGA (f8 na klawiaturze zanim się zacznie uruchamiać system), jaką masz płytę główną??

AV18 Shuttle jakiś syf xD Ale jak uruchomie ten tryb VGA to co potem?

odinstaluj sterowniki i zainstaluj standardowe ze strony ati.com

zainstaluj również VIA 4in1 przed instalacją sterków…

no zrobiłem to wszystko tak jak kazałeś, sterowniki mam najnowsze wszystko gra jak narazie ale jest jeszcze jeden kłopot ;/ Nie wiem czego to wina ale napisy są zniekształcone np. gdy mam otwartą przeglądarke IE to na samej górze jak jest pasek gdzie pisze [forum.dobreprogramy.pl (…) - Microsoft Internet Explorer] to ten napis który dałem w nawias kwadratowy jest zniekształcony. Ale to nie tylko w tym przypadku również inne napisy są zniekształcone np. Tytuł tego tematu. Nie jest to stałe zniekształcenie bo jest niekiedy tak że włącze, działa normalnie a po 10 sek znowu sie zniekształci ;/ Wygląda to dokładnie tak: http://images30.fotosik.pl/312/6becb146caa63814med.jpg . Wszystko pozatym chodzi normalnie :slight_smile:

uszkodzona karta graficzna, nic nie da się zrobić…

yyyyy chyba nie bo uruchomiłem kompa ponownie i wszystko śmiga jak tralala… ;D Dzięki za pomoc!

piotrek1993 , proszę nazwać temat konkretnie. Przeczytaj zasady nazywania tematów na forum.