Problem z obrazem

(system) #1

Witam! Nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam pewien problem z wyświetlaniem obrazu na moim monitorze. Jestem świeżo po instalacji Windowsa XP i gdy skończyłem instalacje, uruchamiając pierwszy raz komputer, przed napisem "Zapraszamy" na niebieskim tle, pojawił się czarny obraz, a w rogu ramka ze zmieniającym się napisem Analog/Digital. Po kilku sekundach monitor gaśnie a kontrolka od monitora zaczyna migać. W takim momencie jedynym wyjściem jest reset. Miałem już wcześniej taki problem, kiedy poprzednio instalowałem system, ale nie pamiętam jak sobie z nim poradziłem. Napewno nie byłem z tym w serwisie itp. Teraz natomiast ekran gaśnie dopiero wtedy, gdy uruchomię jakąś aplikacje np. przeglądarkę internetową. Oczywiście tak jak wcześniej napisałem najpierw jest czarne tło z ramką w lewym górnym rogu z napisem Analog/Digital (zmienia się co sek) a po około 5 sekundach monitor przechodzi jakby w stan oszczędzania energii. Temperatura procesora waha się od 30 do 40 stopni, zasilacz 300W Codegen, karta graf. ATI 9600 XT 128mb, zainstalowałem sterowniki do karty Omega 2.6.25 + Multires, monitor Samsung 931BW. Proszę o pomoc!

(Technik Elektro) #2

spróbuj uruchomić system w trybie VGA (f8 na klawiaturze zanim się zacznie uruchamiać system), jaką masz płytę główną??

(system) #3

AV18 Shuttle jakiś syf xD Ale jak uruchomie ten tryb VGA to co potem?

(Technik Elektro) #4

odinstaluj sterowniki i zainstaluj standardowe ze strony ati.com...

zainstaluj również VIA 4in1 przed instalacją sterków...

(system) #5

no zrobiłem to wszystko tak jak kazałeś, sterowniki mam najnowsze wszystko gra jak narazie ale jest jeszcze jeden kłopot ;/ Nie wiem czego to wina ale napisy są zniekształcone np. gdy mam otwartą przeglądarke IE to na samej górze jak jest pasek gdzie pisze [forum.dobreprogramy.pl (...) - Microsoft Internet Explorer] to ten napis który dałem w nawias kwadratowy jest zniekształcony. Ale to nie tylko w tym przypadku również inne napisy są zniekształcone np. Tytuł tego tematu. Nie jest to stałe zniekształcenie bo jest niekiedy tak że włącze, działa normalnie a po 10 sek znowu sie zniekształci ;/ Wygląda to dokładnie tak: http://images30.fotosik.pl/312/6becb146caa63814med.jpg . Wszystko pozatym chodzi normalnie :slight_smile:

(Technik Elektro) #6

uszkodzona karta graficzna, nic nie da się zrobić...

(system) #7

yyyyy chyba nie bo uruchomiłem kompa ponownie i wszystko śmiga jak tralala... ;D Dzięki za pomoc!

(Monczkin) #8

piotrek1993 , proszę nazwać temat konkretnie. Przeczytaj zasady nazywania tematów na forum.