Problem z obrazem


(daniel06) #1

Witam. Tak jak w temacie.

Posiadam Windows 10 oraz 1050 Ti. Dziś tak naor po aktualizacji Windows dosyć dłuższej zaczął się problem z obrazem. Przy rozdzielczości 1366x768. Na innej kolory są normalne ale obraz trochę rozmyty. Podmieniłem kabel HDMI ale to nic nie dało. Usunąłem sterownik od grafiki. Pobrałem na nowo że strony producenta i nic. To samo. Pomoże ktoś?


(~MacG) #2

Karta graficzna trup. Bez sterowników działa normalnie?


(daniel06) #3

Karta działa normalnie pod np Farming Simulator 2017. Tam jest rozdzielczość Full HD. A przy ETS 2 przy rozdzielczości 1366x768 jest ten sam problem. Ogólnie jak z panelu NVidia wybiorę każdą rozdzielczość z dopiskiem PC jest ten problem. Przy opcjach wyżej wszystko jest ok


(~MacG) #4

W takim wypadku może być to wada monitora. Poczekaj aż odezwie się ktoś bardziej obeznany w tych sprawach.


(daniel06) #5

Wykonam czystą instalację systemu. Zobaczymy czy to coś pomoże bo niestety nie ma obecnie drugiego monitora pod HDMI.

A więc reinstal systemu pomaga dopóki nie pobierze się aktualizacja jakaś. Później jest to samo. Dodam że przy Windows 7 nie ma takich problemów. Ale że zależy mi na Windows 10 więc czy ktoś pomoże i doradzi jak temu zaradzić?


(quantumrush) #6

Możesz uruchamiać programy?


(daniel06) #7

Raczej tak. Ogólnie przed reinstal nie było problemu. Teraz posprawdzam. Ale naprawdę nie wiem co jest grane.

Wiem że jak usunę sterowniki od NVidia to wtedy na każdej rozdzielczości jest dobrze.


(quantumrush) #8

To spróbuj program BurninTest https://www.passmark.com/products/bit.htm i zaznacz opcje https://www.passmark.com/images/bit80_dutycycles.png CPU, Ram, Wideo, GPGPU, 3DGraphics, 2D Graphics i uruchom program. Znajdziesz to pod szóstą ikoną od lewej.