Problem z obrazem


(mzpawel1) #1

Witam,

Niedawno wymieniałem komponenty na te poniżej:

  • Intel Core i5-8600K
  • MSI Z370 SLI Plus
  • Palit GTX 1060 Dual
  • 2x 8GB G.Skill 3000 MHz CL15

Problem z którym się zmagam to taki, że w niektórych grach , a przynajmniej w tych zauważyłem:

  • The Forest,
  • Stare Resident Evil 6.
    W losowych momentach( czasem po godzinie, czasem po 20 minutach, a czasem w ogole ) mój monitor gaśnie i wiatraki w karcie graficznej kręcą się na maxa do czasu, dopóki nie zresetuje kompa. Głos w grze, jak i inne programy działają w tle normalnie.

Zasilacz jaki posiadam: Corsair VS550 550W 80PLUS i jest to jedyna znacząca rzecz, której nie wymieniałem.
Na poprzedniej konfiguracji nie zanotowałem z nim żadnych problemów.

Z początku wydawało mi się ze karta się grzeje, jednak szybko okazało się ze jeszcze nigdy nie przekroczyłem 76 stopni. Włączyłem kilkunastominutowy test GPU programem FurMark. Maksymalna temperatura przy rozdzielczości 1920x 1080 60FPS oraz antyaliasingu MSAx8 to 72 C. Test bez problemu przeszedł do końca.
Ogrywałem długie godziny takie gry jak AC Origin czy PUBG na ultra i ani razu nie doświadczyłem w.w problemu,. Być może miałem farta?
Gdzieś tam po głowie lata mi myśl ze być może jest winny zasilacz, ponieważ nie znalazłem póki co reguły. Problemy występują raczej losowo. Nie mam jednak możliwości podmianki i sprawdzenia napięć.

Zauważyłem ze tuz obok PCI-E, do którego jest wpięta karta graficzna świeci się dioda na czerwono, niestety nigdzie nie mogłem znaleźć informacji co to oznacza, czy jest to może standard, czy płyta daje mi znać ze jest coś nie tak.

Dołączam Logi z GPU-Z podczas gry, na samym końcu zgasł monitor, wiatraki buczały, dźwięk i komp działał normalnie.

http://wklej.org/id/3366474/

Dorzucam jeszzcze zrzut ekranu z hw

Dziękuje z góry za pomoc