Problem z obsługa dvd przez system windows XP SP3

Witam serdecznie, na wstępnie przechodzę do rzeczy. Posiadam zwykłą nagrywarkę DVD dla ludu firmy LG. Wszystko działało idealnie. Niestety dzisiaj pojawił się problem z odczytem danych na płycie i to jakichkolwiek. Od nazwy płyty po sam stan jej bycia w napędzie. Po włożeniu dvd-r, cd, oryginalnych płyt z grami, muzyką, filmami etc napęd coś czyta i koniec. System nie reaguje na to. Zresztą nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale nawet podpis napędu w moim komputerze z DVD ROM zmienił się na Stacja Dysków DVD. Na dodatek urządzenie podpisuje się jako MB9630T QDU52M SCSI CdRom , gdzie w biosie, przy starcie systemu pokazywana jest nazwa fabryczna HL-DT-ST DVDRAM GSA-H44N. Próba odinstalowania sterowników kończy się tak samo. System wykrywa znów MB963… i go instaluje. Dla XP wszystko działa ok. Pierwsza moja myśl to, że napęd po prostu jest uszkodzony. Niestety, a może stety jednak bootuje instalator windowsa. Więc moim zdaniem coś jest nie tak w systemie. Uprzedzam, że nie posiadam obecnie innej platformy, na której mógłbym sprawdzić napęd. Na koniec dodam co może być ważne, napęd nie reaguje na opcję " wysuń" z menu kontekstowego. Prosiłbym o jakieś propozycję co do możliwej naprawy tego problemu.

edit: Problem nie znika nawet po podłączeniu innego napędu. Próbowałem pod Masterem i Slavem podłączać oba napędy i niestety nic to nie dało. Takie zabawy doprowadziły do tego, że system teraz w ogóle nie widzi napędu DVD pomimo iż bios dobrze identyfikuje sprzęt. Proszę o pomoc

Bardzo potrzebny będzie mi na piątek; premiera RAGE tak na marginesie :smiley:

Pozdrawiam Serdecznie, Xaros

Problem z obsługa dvd przez system

IMHO napęd jest ok - a problemem jest jakiś soft który instalowałeś (emulator napędów virtualnych? ripper DVD?)

Też o tym myślałem, więc odinstalowałem Deamon Tools’a ale nadal nic.

Odinstalowanie nic tu nie da - a czasem - tak jak w tym przypadku może tylko zagmatwać sytuację. Wyczyść pozostałości po Demonie, a następnie jeśli to nic da - usuń wszystkie kontrolery (może być konieczne udanie się do trybu awaryjnego), i pozwól systemowi wykryć je na nowo (względnie sam zainstaluj sterowniki).