Problem z obsluga sterowikow :/

Witam,

mam dziwny problem z jednym komputerem, komputer zaraz po instalacji jakichkolwiek sterownikow przestaje pracowac, nie jest to wina ani monitora ani k graficznej (gf 2 64 mb) - zmienialem miedzy komputerami i wszystko dziala

problem zaczal sie po ktorejs reinstalacji windowsa (win 98 SE)

po zainstalowaniu systemu sciagnalem sterowniki do k. graficznej i je zainstalowalem, nastepnie po restarcie komputer dochodzi do fazy ladowania windowsa i nastepnie po kilku sekundach sie resetuje, po restarcie pyta sie w jakim trybie uruchomic komputer, jezeli dam “normalny” dzieje sie to samo, jezeli “awaryjny” to komputer uruchamia sie do konca, gdy probuje odinstalowac sterowniki to wyswietla mi sie komunikat o jakims bledzie i nie mozna ich odinstalowac… :confused:

probowalem juz chyba z 5 razy formatowac dysk - bo tylko to pomaga :slight_smile: - i po kazdej instalacji windowsa dzieje sie to samo :frowning: probowalem roznych sterownikow z serii 30.xx 45.xx i nic nie pomaga… ciagle to samo :frowning:

bardzo prosze o pomoc

Konfiguracja: PII 233 MHz, 128 mb ram, HDD 4 GB, GF 2 MX200 64mb

Hm… a może zasilacz? Nie ma napęczniałych kondensatorów na grafice i/lub płycie głównej? Spróbuj nowyszch sterów (np. z seri 53.xx (nie pamiętam czy były jeszcze pod 98 ale chyba raczej tak)).

Probowalem nowszych sterow i nic… :confused:

zasilacz 200W,

nie ma nabrzmialych kondensatorow ani na grafice, ani na plycie glownej

model i marka. PRzełóż zasilacz z drugiego komputera i sprawdź.

w drugim mam mam 450 Watt wiec raczej tego kompa nie ruszy :slight_smile:

Seasonic Model:SS - 200GPX

Przełóż zasilacz 450W do tego drugiego gdzie jest teraz 200W.

Mam nadzieje, że jest on lepszej jakości… :?

Qtec - ale napiecia trzyma calkiem przyzwoicie niewiele gorzej niz Forton

w takim razie tak tez zrobie ale juz nie dzis, jutro to sprawdze i sie odezwe, na razie wielkie dzieki za wskazowki :slight_smile:

Seasonic zły?

Taki złoty ponoć szajs, 450W to on ma tylko na tabliczce. Jak mierzyłeś napięcia.

O ile winny jest zasilacz to tak. ;]

Sprawdzilem dzisiaj podpinajac moj zasilacz do tego 2 komputera i efekt ten sam… :confused:

przypomnialo mi sie jeszcze ze zdazalo sie w tym 2 kompie ze zmienial sie czas w biosie wiec wymieilem baterie…

ale to i tak nie pomoglo

Wyglad zewnetrzny sie zgadza ;p 450W na tabliczce tez, a napiecia mierzone podczas testow w sisoft sandra na pelnym obciazeniu (Barton3200+, R9600PRO O/C)bylo jak na ten zasilacz przyzwoite :slight_smile: max 14% od normy

Wracajac do tematu, mozliwe ze w biosie sie cos przestawilo i temu sa problemy z grafika ale nie mam pojecia co to moze byc

//EDIT

jest!! w koncu mi sie udalo, to jednak byla wina biosu :slight_smile: zdesperowany zaczalem wylaczac i wlaczac wszystkie opcje ktore mialy w tresci: “Video” i sie udalo :slight_smile:

dzieki za wszelkie rady, przynajmniej wiem ze to nie zasilacz :slight_smile:

pozdro

softem nie mierzy się napięć.

http://overclock.pl/index.php/artykul, … aczach_ATX

byly mierzone miernikiem, a sisoft sandra byla tylko potrzebna do obciazenia procesora

arri

Popraw błędy i używaj polskich znaków,opcja zmień i popraw posty.JNJN